Kuidas süttida kivisöega

Kuidas süttida kivisöe

Kui olete grillifänn, olete kindlasti kohanud vajadust süsi grillida. Selles artiklis õpetame teile samm -sammult oma grilli tõhusalt ja ohutult valgustamiseks.

1. samm: valige korralik söe

Söe grilli valgustamise esimene samm on valida õiget tüüpi kivisüsi. Seal on kaks peamist tüüpi: söe ja lühike süsi.

Söe tehakse puidupõletusest, mis muudab selle loomulikumaks võimaluseks. Briketi kivisüsi toodetakse puidujäätmete tihendamisest, mis muudab selle ühtlasemaks ja aeglasemaks põletavaks.

Valik kahte tüüpi kivisüsi sõltub teie isiklikust maitsest ja grilli omadustest, mida soovite teha.

2. samm: valmistage grill

Enne kivisöe valgustamist on oluline grilli ette valmistada. Veenduge, et see oleks puhas ja varasemate jäätmeteta. Eemaldage tuhk ja veenduge, et õhuväljundites pole takistusi.

Seejärel asetage kivisöe kiht grilli lõpus. Kogus sõltub grilli suurusest ja grilli kestusest, mida soovite teha.

3. samm: süütage kivisüsi

Nüüd on aeg söe süüdata. Selleks on erinevaid meetodeid, kuid üks levinumaid on kivisöe- või geeli alkoholi kasutamine.

Kui valite kivisüsiüüri, pange see lihtsalt kivisöe keskele ja valgustage see matši või kergemaga. Oodake mõni minut, kuni kivisüsi hakkab innukaks minema.

Kui eelistate kasutada geeli alkoholi, levitage väike kogus söe kohal ja süütage see matši või heledamaga. Olge ettevaatlik, et mitte ületada alkoholi, et vältida õnnetusi.

4. samm: oodake kivisüsi küpsetamist

Pärast söe süttimist on oluline oodata mõni minut, kuni see punaseks läheb. See tagab, et kuumus on ühtlaselt jaotunud ja grillimine korralikult tehtud.

Ootamise ajal võite kasutada võimalust valmistada grillil röstitud toite, näiteks liha lõikamine, maitsestamine ja varraste kokkupanek.

5. samm: alustage grill

Niipea kui kivisüsi küpsetatakse, on aeg grillida. Pange toit grilligrillile ja järgige toiduvalmistamise protsessi, pöörates aeg -ajalt toitu nii, et need oleks hästi küpsetatud.

Ärge unustage kasutada grillil toidu käitlemiseks sobivaid riistu, näiteks varrased, pintsetid ja termilised kindad.

valmis! Nüüd teate, kuidas süsi grillida. Järgige neid näpunäiteid ja nautige maitsvaid hetki tule ümber, valmistades teile ja teie külalistele täiusliku grilli.

Scroll to Top