Kuidas see kõrvetisega lõpeb

Kuidas kõrvetisi tõhusalt lõpetada

Sõllus on tavaline probleem, mis mõjutab paljusid inimesi kogu maailmas. See on rinnus ebamugav põletustunne, mille põhjuseks on maohappe refluks söögitorule. Ehkki see on tavaline seisund, võib see olla üsna ebamugav ja häirida elukvaliteeti. Õnneks on kõrvetiste leevendamiseks ja isegi ennetamiseks mitu viisi. Selles artiklis uurime mõningaid tõhusaid strateegiaid kõrvetiste lõpetamiseks.

1. Vältige toite, mis käivitavad kõrvetised

Teadaolevalt vallandavad mõned toidud paljudel inimestel kõrvetised. Mõned näited on potent, rasvased, tsitruselised, tomat, šokolaad ja kohvitoidud. Kui kannatate sageli kõrvetiste käes, on oluline neid toite vältida või mõõdukalt tarbida.

2. Jääge pärast sööki vertikaalses asendis

Vahetult pärast sööki võib suurendada happe refluksi ja kõrvetiste riski. Vähemalt kaks tundi pärast söömist on soovitatav olla vertikaalses asendis. See aitab hoida maohapet õiges kohas ja vähendab kõrvetiste tõenäosust.

3. Teha väiksemaid ja sagedasemaid sööke

Suurte söögikordade söömine võib suurendada mao rõhku, mis võib põhjustada happe refluksi. Selle asemel otsustage kogu päeva jooksul teha väiksemaid ja sagedasemaid sööke. See aitab hoida kõhtu tühjamaks ja vähendab kõrvetiste võimalust.

4. Vältige magamaminekut kohe pärast söömist

Vahetult pärast söömist võib suurendada happe refluksi ja kõrvetiste riski. Enne magamaminekut on soovitatav oodata vähemalt kaks tundi. Kui teil on vaja puhata või magada, tõstke happe refluksi vältimiseks pealadu.

5. Proovige looduslikke abinõusid

Seal on mitmeid looduslikke abinõusid, mis aitavad kõrvetisi leevendada. Mõned näited on kummeli tee, ingver, söögisooda ja õunaäädikas. Siiski on oluline meeles pidada, et iga inimene on ainulaadne ja see, mis töötab ühe inimese jaoks, ei pruugi teise jaoks töötada. Enne mis tahes loomuliku abinõu proovimist on alati soovitatav arstiga konsulteerida.

Järeldus

Südarl võib olla ebamugav seisund, kuid selle probleemi leevendamiseks ja isegi ennetamiseks on mitmeid viise. Vältige toitude käivitamist, pärast sööki vertikaalselt viibimist, väiksemate ja sagedasemate söögikordade tegemist, enne söömist ja looduslike abinõude kogemist enne magamaminekut on mõned tõhusad strateegiad kõrvetised. Pidage meeles, et iga inimene on ainulaadne ja võib vajada väikest katset, et leida teie jaoks kõige paremini. Kui kõrvetised püsib või halveneb, on nõuetekohaseks hindamiseks alati soovitatav konsulteerida arstiga.

Scroll to Top