Kuidas saada riietest higiplekk

Kuidas higiplekki riietest välja saada

Higiplekid võivad olla meie riietes tavaline probleem, eriti heledates tükkides. Õnneks on nende plekkide eemaldamiseks mitu tõhusat viisi ja muuta teie riided uuesti uueks. Selles artiklis jagame kasulikke näpunäiteid, mis aitavad teil vabaneda oma riiete higiplekkidest.

1. Eelravi

Esimene samm higiplekkide eemaldamiseks on mõjutatud piirkonnas eeltöötlemine. Võite kasutada vedela puhastusvahendit või konkreetset higiplekkide eemaldajat. Kandke toodet otse plekile ja laske sellel enne riiete pesemist mõni minut tegutseda.

2. Pese külma veega

Pärast eeltöötlust peske riided külma veega. Kuum vesi võib plekki veelgi kinnitada, nii et vältige selle kasutamist. Kasutage kindlasti kvaliteetset pesuvahendit ja järgige pesupesemisjuhiseid.

3. Kasutage valget äädikat

Kui plekk püsib pärast pesemist, võite proovida kasutada valget äädikat. Segage osa äädikast kahe osa veeosaga ja kandke plekile lahus. Las see käitub mõni minut ja peske siis riideid uuesti.

4. Naatriumvesinikkarbonaat

Naatriumvesinikkarbonaat võib olla efektiivne ka higiplekkide eemaldamisel. Tehke kaust söögisooda ja veega ning kandke see kahjustatud alale. Las see käitub umbes 30 minutit ja peske siis normaalselt.

5. Sidrun

sidrunimahl võib aidata ka higiplekke eemaldada. Pigistage sidruni mahl ja kandke see otse plekile. Las see käitub mõni minut ja peske siis riideid.

6. Vältige pleegitaja

kasutamist

Ehkki pleegitaja võib olla tõhus plekkide eemaldamisel, võib see kahjustada kangakiude. Seetõttu vältige agressiivsete pleegituste kasutamist, eriti värviliste riiete puhul.

7. Päike kuivamine

Pärast riiete pesemist vältige selle kuivatile panemist. Selle asemel laske sellel päikese käes kuivada. Päikesevalgus aitab eemaldada plekid allesjäänud higi ja muuta teie riided värskeks ja haisevaks.

Neid lihtsaid näpunäiteid saate higiplekid riietest tõhusalt eemaldada. Ärge unustage alati kontrollida pesupesemisjuhiseid ja vajadusel pöörduge täiendavate juhiste saamiseks puhastusseabiga.

Scroll to Top