Kuidas sa oma emotsioonidega hakkama saad

Kuidas ma oma emotsioonidega lugeda

Emotsioonidega tegelemine on elu oluline osa. Me kõik kogeme iga päev laia valikut emotsioone, alates rõõmust ja õnnest kuni kurbuse ja vihani. See, kuidas me nende emotsioonidega toime tuleme, võib mõjutada olulist mõju meie vaimsele tervisele ja üldisele heaolule. Selles ajaveebis jagan mõnda strateegiat, mida kasutan oma emotsioonidega tegelemiseks.

emotsioonide äratundmise ja valideerimise tähtsus

Enne kui hakkate emotsioonidega tegelema, on oluline neid ära tunda ja kinnitada. Püüame sageli oma emotsioone ignoreerida või maha suruda, mis võib põhjustada pikaajalisi vaimse tervise probleeme. Selle asemel üritan oma emotsioone ära tunda ja aktsepteerida, mõistes, et need on inimkogemuse loomulik osa.

enesereflektsiooni harjutamine

Üks tõhusamaid viise, kuidas ma oma emotsioonidega toimetulemiseks leidsin, on enesereflektsiooni kaudu. Võtan aega, et küsida minult, miks ma tunnen teatud emotsiooni ja mis võib talle kaasa aidata. See aitab mul paremini mõista emotsioonide päritolu ja leida tervislikke viise sellega toimetulemiseks.

sotsiaalse toe otsimine

Veel üks oluline strateegia, mida ma kasutan, on sotsiaalse tuge otsimine. Sõprade, pere või terapeudiga rääkimine võib olla äärmiselt kasulik, kui tegelen raskete emotsioonidega. Nad võivad pakkuda teistsugust vaatenurka, nõuandeid või lihtsalt hoolikat kõrva, et õhutada.

täieliku tähelepanu harjutamine

Täielik tähelepanu on praktika, mis hõlmab praegusel hetkel viibimist ilma kohtuotsuseta. Kui tegelen intensiivsete emotsioonidega, üritan keskenduda olevikule, jälgides oma emotsioone, üritades neid muuta. See aitab mul kasvatada suuremat emotsionaalset teadlikkust ja tegeleda emotsioonidega tervislikumal viisil.

 • Regulaarne treening
 • Loominguline väljendus
 • Tervislike piiride loomine
 • Harjutage tänu
 • emotsioonidega toimetuleku strateegiad
  eelised


  regulaarne treening aitab vabastada endorfiine ja vähendada stressi

  loominguline väljendus võimaldab emotsioonide jaoks tervislikku väljundit

  tervislike piiride loomine väldib emotsionaalselt ülekoormamist

  harjutage tänu edendab positiivset mõtteviisi ja vähendab keskendumist negatiivsetele emotsioonidele


  Kuidas emotsioonidega tervislikul viisil toime tulla < Seotud artiklid:

 • Kuidas viha kontrollida
 • Kuidas kurbusega toime tulla
 • Kuidas stressi juhtida
 • <Ülevaated> Emotsioonidega tegelevate inimeste tunnistused:

 • “Selles blogis mainitud strateegiad aitasid mul tõesti oma emotsioonidega tervislikumalt toime tulla.” – Joana
 • “Täieliku tähelepanu tava on olnud minu jaoks ümberkujundav. Soovitan kõigile.” – Pedro
 • Järeldus

  Emotsioonidega tegelemine võib olla väljakutse, kuid see on oluline osa enesehooldusest ja emotsionaalsest heaolust. Emotsioonide äratundmise ja valideerimisega, enesereflektsiooni harjutamisel, sotsiaalse toe otsimisel ja tervislike strateegiate vastuvõtmisel saame oma emotsioonidega tõhusamalt õppida. Pidage meeles, et iga inimene on ainulaadne ja võib leida erinevaid strateegiaid, mis nende jaoks sobivad. Proovige erinevaid lähenemisviise ja leidke see, mis teie jaoks kõige paremini sobib.

  viited

  1. Artikkel enesereflektsiooni olulisusest: https: //www.psychologytity .com/us/ajaveeb/praktiline/202001/the-olulisuse-isete reflektsioon

  2. Artikkel täieliku tähelepanu praktika eelistest:

  Scroll to Top