kuidas sa end tunned

Kuidas sa end tunned?

Täna räägime väga olulisel teemal: kuidas te end tunnete. Meie vaimne ja emotsionaalne tervis on meie heaolu ja elukvaliteedi jaoks ülioluline. On oluline, et me teaksime, kuidas oma tundeid tuvastada ja väljendada, otsides alati tasakaalu ja õnne.

Oma tunnete äratundmise ja väljendamise tähtsus

Meie tunnete äratundmine ja väljendamine on meie isikliku arengu ja tervislike suhete loomiseks ülioluline. Kui me oma emotsioone eitame või represseerime, võivad meil olla sellised negatiivsed tagajärjed nagu stress, ärevus ja isegi terviseprobleemid.

Oluline on meeles pidada, et meil kõigil on õigus oma emotsioone tunda ja väljendada. Me ei tohiks tunda piinlikkust ega süüdi kurva, vihase, õnneliku ega muu tunde pärast. Igal emotsioonil on oma tähtsus ja see aitab meil paremini mõista ennast ja ümbritsevat maailma.

Kuidas oma tundeid tuvastada

Meie tunnete tuvastamine ja nimetamine võib olla paljudele inimestele väljakutse. Igapäevaelu kiirustamine ja ühiskonna nõudmised panevad meid sageli oma emotsioone ignoreerima. Siiski on oluline, et saaksime oma tunnetega ühendust, et saaksime nendega tervislikult hakkama.

Näpunäide oma tunnete tuvastamiseks on broneerida oma kellaaeg iseenda tundmiseks. See võib toimuda meditatsiooni kaudu, kirjutada päevikusse või peatuda mõneks minutiks, et mõelda, kuidas te end tunnete. Pöörake tähelepanu teatud olukordades tekivad füüsilistele ja emotsionaalsetele aistingutele ja proovige tuvastada, mis nende taga on.

oma tundeid tervislikul viisil väljendades

Kui olete oma tunded tuvastanud, on oluline neid tervislikult väljendada. See tähendab õigete viiside leidmist, kuidas suhelda, olgu siis sõbra, pereliikme või isegi tervishoiutöötajaga vestluse kaudu.

Lisaks on oluline meeles pidada, et igal inimesel on oma viis oma tunnete väljendamiseks. Mõned inimesed eelistavad rääkida sellest, mida nad tunnevad, teised eelistavad kirjutada, maalida, tantsida või mõnda sporti harjutada. Oluline on leida viis, mis töötab teie jaoks ja aitab teil end paremini tunda.

 • Räägi kellegagi usaldusväärselt
 • Kirjutage päevikus
 • Harjutage füüsilisi tegevusi
 • Vajadusel otsige professionaalset abi
 • oma tunnete väljendamise eelised


  suurenenud iseteadlikkus

  suhete parandamine

  stressi ja ärevuse vähendamine

  edendab iseteadlikkust


  Oma tunnete tervislikul viisil väljendamine on oluline samm emotsionaalse heaolu poole. Pidage meeles, et te pole üksi ja on inimesi, kes on valmis teid aitama. Ärge kartke vajadusel tuge otsida.

  Järeldus

  Meie vaimse ja emotsionaalse tervise eest hoolitsemine on täieliku ja õnneliku elu jaoks hädavajalik. Meie tunnete äratundmine ja väljendamine on selles protsessis oluline samm. Ärge kartke oma emotsioonidega ühendust võtta ja vajadusel toetust otsida. Pidage meeles, et olete oluline ja väärite õnnelikuna.

  viited

 • https://www.psychologytody.com/us/blog/emotional-fitness/201103/10-ways-untwist-your-ting
 • https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-deph/stress-sympts/art-20050987
 • https://www.healthline.com/health/mental-health/expressing-emotions
 • Scroll to Top