Kuidas ravida valu pärast kukkumist

Kuidas ravida valu pärast kukkumist

juga on tavalised üritused ja võib juhtuda igas vanuses. Isegi näiliselt kahjutud kukkumised võivad põhjustada valu ja ebamugavusi. Selles artiklis arutame mõnda võimalust valu raviks pärast kukkumist.

1. Puhka ja rakendage jää

Pärast kukkumist on oluline puhata ja lasta kehal taastuda. Kui tunnete valu, kandke kahjustatud piirkonda jää, et vähendada turset ja leevendada ebamugavusi. Nahapõletuste vältimiseks ümbritsege jää kindlasti riidesse.

2. Kasutage kuumade kompresside

Mõne tunni pärast, kui turse väheneb, saate vahetada kuumadele kompressidele. See aitab lihaseid lõdvestada ja valu leevendada. Ärge kandke kindlasti nahale kuumust ja kasutage rätiku või kaitseriiet.

3. Võtke valuvaigisteid

Kui valu püsib, võite kaaluda valuvaigistite müügist väljavõtmist, näiteks atsetaminofeen või ibuprofeen. Enne ravimite võtmist pöörduge siiski arsti poole, eriti kui teil on olemasolevaid tervisehäireid või kui võtate muid ravimeid.

4. Tehke venitusharjutusi

Pärast mõnepäevast puhkamist on oluline hakata keha õrnalt liigutama. Tehke venitusharjutusi, et aidata lihaseid tugevdada ja paindlikkust parandada. Kuid vältige igasugust tegevust, mis põhjustab intensiivset valu või ebamugavust.

5. Konsulteerige tervishoiutöötaja

Kui valu püsib rohkem kui paar päeva või kui teil on muid murettekitavaid sümptomeid, on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga. Nad saavad hinnata oma seisundit ja pakkuda nõuetekohast ravi, näiteks füsioteraapiat või spetsialisti suunamist.

Järeldus

Valu pärast kukkumist võib olla ebamugav, kuid korraliku hoolduse korral on võimalik leevendada ebamugavust ja kiirendada taastumist. Ärge unustage puhata, kanda jää, kasutage kuumade kompressid, võtke valuvaigisteid, venivaid harjutusi ja vajadusel pöörduge meditsiinilise abi poole. Hoolitse oma keha eest ja andke sellele aega, et see täielikult taastuda.

Scroll to Top