Kuidas ravida psoriase

Kuidas ravida psoriaasi

Psoriaas on krooniline nahahaigus, mis mõjutab miljoneid inimesi kogu maailmas. Seda iseloomustab punaste ja ummistunud laikude tekkimine nahale, mis võib põhjustada sügelust ja ebamugavusi. Kuigi psoriaasi raviks ei ravi, on sümptomite kontrollimiseks ja patsientide elukvaliteedi parandamiseks mitmeid ravivõimalusi.

ravivõimalused

Psoriaasi jaoks on erinevaid ravivõimendusi ja parima meetodi valimine sõltub haiguse tüübist ja raskusastmest, samuti patsiendi eelistustest. Mõned kõige levinumad ravimeetodid hõlmavad:

 • Teema ravimid: Kreemid, salvid ja otse nahale kantavad kreemid võivad aidata vähendada põletikku ja koorimist.
 • fototeraapia: kontrollitud kokkupuude ultraviolettvalgusega võib aidata vähendada psoriaasi sümptomeid.
 • süsteemsed ravimid: suukaudseid või süstitavaid ravimeid saab välja kirjutada raskemate psoriaasi juhtude jaoks.
 • Bioloogilised ravimeetodid: Need ravimid on loodud otse immuunsussüsteemile toimimiseks, vähendades psoriaasi põletikku ja sümptomeid.
 • igapäevane hooldus

  Lisaks meditsiinilisele ravile on mõned meetmed, mida psoriaasiga patsiendid saavad oma igapäevases rutiinis kasutada, et aidata sümptomeid kontrollida ja vältida krampe. Mõned näpunäited hõlmavad:

  • Naha niisutamine: naha hüdraatumine võib aidata sügelust ja koorimist vähendada.
  • Vältige päästikuid: Tuvastage ja vältige tegureid, mis käivitavad psoriaasi kriise nagu stress, külm kliima või teatud toidud.
  • mugavate riiete kandmine: pehmed, hingavad kangad võivad aidata naha ärritust vähendada.
  • Vältige kriimustusi: Psoriaasi kahjustuste kriimustamise vältimine võib aidata vältida sekundaarseid infektsioone.

  Professionaalse abi otsimine

  Oluline on märkida, et iga psoriaasi juhtum on ainulaadne ja kõige sobivam kohtlemine võib inimeselt erineda. Seetõttu on oluline otsida dermatoloogi või spetsialiseerunud arsti juhendamine, et saada täpset diagnoosi ja isikupärastatud raviplaani.

  Lisaks on oluline meeles pidada, et psoriaas ei ole nakkav ega ole teistele oht. Haiguse emotsionaalne mõju võib siiski olla märkimisväärne ning pere, sõprade ja tugirühmade toetamine võib olla patsientidele palju abi.

  Lühidalt, kuigi psoriaas on krooniline seisund, on sümptomite kontrollimiseks ja patsientide elukvaliteedi parandamiseks saadaval mitmeid ravivõimalusi. Nõuetekohase jälgimise ja igapäevase hoolduse kasutuselevõtu abil on võimalik selle haigusega hästi elada ja minimeerida selle mõju igapäevaelule.

  Scroll to Top