Kuidas öösel kuiva köhat leevendada

Kuidas leevendada kuiva köha

kuiv köha on tavaline sümptom, mida võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks allergiad, kurgu ärritus, külmetushaigused või gripp. See võib olla eriti ebamugav öösel, häirides und ja puhata. Selles artiklis esitame mõned looduslikud näpunäited ja ravimid, mis aitavad öösel kuiva köha leevendada.

1. Niisutamine

Kogu päeva jooksul palju vett joomine võib aidata kurgu hüdraatuna ja leevendada kuiva köha. Lisaks võite valida ka kuumad teed, näiteks kummeli või ingveri tee, millel on rahustavad omadused ja mis võivad aidata leevendada kurgu ärritust.

2. Kasutage niisutajat

kuiv õhk võib kuiva köha öösel hullemaks muuta. Ruumis niisutaja kasutamine aitab suurendada õhu niiskust, leevendades kurgu ärritust ja vähendades köha. Bakterite kogunemise vältimiseks puhastage ja muutke regulaarselt niisutavat vett.

3. Soolase veega garderus

Sooja vee ja soolaga garderoob võib aidata leevendada kurgu ärritust ja vähendada kuiva köha. Lahustage pool teelusikatäis sool klaasi soojas vees ja garjes umbes 30 sekundit. Korrake protsessi paar korda päevas, eriti enne magamaminekut.

4. Vältige ärritajaid

Vältige suitsetamist ja sigaretisuitsukeskkonnas olemist, kuna see võib kuiva köha halvendada. Lisaks vältige kokkupuudet tüütute ainetega nagu kemikaalide puhastamine, lõhnastatud pihustid ja tolm. Vajadusel kasutage kaitsemaske.

5. Tõstke peaplaat

Pealae tõstmine võib aidata kuiv köha öösel vähendada. Kalli loomiseks kasutage lisapadkeid või asetage voodi jalgade alla. See aitab vältida lima kogunemist kurgus, vähendades köha.

6. Konsulteerige arsti

Kui kuiv köha püsib rohkem kui kaks nädalat, on oluline konsulteerida arstiga. See võib hinnata köha põhjust ja näidata teie juhtumi kõige sobivamat ravi.

Lisaks ülalnimetatud näpunäidetele on ka mitmeid looduslikke abinõusid, mis aitavad leevendada kuiva köha, näiteks mett, taruvaiku ja vesikressi siirupit. Siiski on oluline meeles pidada, et iga inimene on ainulaadne ja suudab ravile reageerida erinevalt. Seetõttu on enne mis tahes tüüpi ravi alustamist alati soovitatav pöörduda meditsiiniliste nõuannete poole.

Loodame, et need näpunäited aitavad öösel kuiva köha leevendada ja pakkuda vaiksemat und. Pidage meeles, et tervis on kriitiline ja kui teil on kahtlusi või püsivaid sümptomeid, pöörduge alati tervishoiutöötaja poole.

Scroll to Top