Kuidas on varajase lapsepõlveharidus

Kuidas on aeg varases lapsepõlvehariduses?

Varase lapsepõlveharidus on laste elus ülioluline etapp, kus nad hakkavad uurima ümbritsevat maailma ja arendavad oma kasvu jaoks olulisi oskusi. Selles kontekstis võivad ilmastiku- ja ilmastikuolud mängida olulist rolli laste igapäevaelus ja koolitegevuses.

Aja jälgimise tähtsus varajases lapsepõlves hariduses

Aja- ja kliimamuutuste jälgimine varases lapsepõlves hariduses võivad lastele tuua mitmeid eeliseid. Lisaks uudishimu ja huvi tekitamisele loodusmaailma vastu võib see praktika aidata ka kognitiivsete, sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arendamisel.

Aja vaatlemise eelised varajases lapsepõlves hariduses

1. Stimuleerib uudishimu: Aja jälgimisel saavad lapsed küsida küsimusi ja otsida vastuseid, arendades sellega uudishimu ja huvi ümbritseva maailma vastu.

2. Edendab õppimist: Aja vaatluse kaudu saavad lapsed õppida tundma erinevaid ilmastikunähtusi, näiteks vihm, päike, tuul. See aitab kaasa teadmiste laienemisele ning vaatlus- ja analüüsioskuste arendamisele.

3. Arendab sotsiaalseid oskusi: Grupiaega jälgides on lastel võimalus jagada oma ettekujutusi ja kogemusi, edendades suhtlemist ja meeskonnatööd.

4. Julgustab emotsionaalset väljendust: kliima ja ilmastikumuutused võivad mõjutada laste emotsionaalset seisundit. Nende muudatuste jälgimisel ja arutamisel saavad nad õppida oma emotsioone tervislikult tuvastama ja väljendama.

5. See võimaldab praktilisi tegevusi: ajaline vaatlus varases lapsepõlves hariduses võib olla lähtepunktiks mitmesugustele praktilistele tegevustele, näiteks seemikute istutamine, omatehtud meteoroloogiliste instrumentide ehitamine.

 • Ajaga seotud tegevused varases lapsepõlves hariduses:
  • Omatehtud vihmasadude ehitamine vihma arvu mõõtmiseks;
  • ilmastikuolude vaatlus ja igapäevane registreerimine;
  • Seinamaalingu ettevalmistamine piltide ja teabega erinevat tüüpi aja kohta;
  • Ilmanähtuste mõistmiseks lihtsate kogemuste tegemine;
  • Kliima ja aastaaegadega seotud raamatute ja lugude lugemine.

  Järeldus

  Aja jälgimine varases lapsepõlves hariduses võib tuua lastele arvukalt eeliseid, julgustades uudishimu, edendades õppimist, arendades sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi ning võimaldades praktilisi tegevusi. Seetõttu on oluline, et koolid ja koolitajad hõlmaksid selle praktika oma rutiini, pakkudes lastele rikastavat ja olulist kogemust.

  Viited:

 • estadão-early lapsepõlveharidus ja aeg
 • Uus koolivarra lapsepõlveharidus ja aeg

 • Scroll to Top