Kuidas on transpordikupongi allahindluse arvutamine

Kuidas on transpordi vautšeri transpordi allahindlus

Transpordikuponker on ettevõtted, mida ettevõtted pakuvad oma töötajatele, et aidata elukoha ja töökoha vahelisi nihkekulusid. Seda eelist reguleerib seadus nr 7 418/85 ja selle eesmärk on tagada töötajate juurdepääs ühistranspordile.

Et mõista, kuidas transpordikupongi allahindlust arvutatakse, on oluline teada mõnda põhimõistet. Hüvitise summa määratakse töötaja nihutamiseks vajalike lõikude kogukulude põhjal, arvestades teie elukoha ja töökoha vahelist teed.

Transpordi orgu väärtus

Transpordikupongi väärtus arvutatakse kuu tööpäevade summa ja töötaja kasutatud ühistranspordi tariifi väärtuse põhjal. Selleks on vaja teada piletihindade väärtust ja kuu tööpäevade summat.

Oletame, et ühistranspordi määr on 4,00 dollarit ja kuu on 22 tööpäeva. Transpordikupongi väärtus arvutatakse, korrutades piletihinda tööpäevade arvuga:

Transpordi orgu väärtus = r 4,00 dollarit x 22 = r 88,00 dollarit

Seetõttu on selle töötaja transpordikupongi väärtus 88,00 dollarit.

transpordikupongi allahindlus

Transpordikupongi allahindlus tehakse otse töötaja palgaga. Seadusandlus leiab, et allahindlus ei tohi ületada 6% töötaja põhipalgast.

Soodustuse arvutamiseks peate teadma töötaja põhipalka ja transpordikupongi väärtust. Oletame, et põhipalk on 2000 dollarit ja transpordikupongi väärtus on 88,00 dollarit.

Soodus arvutatakse, korrutades põhipalga maksimaalse lubatud protsendiga (6%):

transpordikupongi allahindlus = 2000 dollarit x 6% = 120,00 dollarit

Sel juhul on transpordikuponker 120,00 dollarit.

lõplikud kaalutlused

Transpordi vautšeri allahindluse arvutamine on oluline tagamaks, et töötajatele antakse õigesti ja õiglane. On oluline, et ettevõtted oleksid teadlikud tööseadusandlusega kehtestatud eeskirjadest ja teostaks arvutusi täpselt.

Lisaks on oluline märkida, et transpordikuponker on töötaja õigus ja see tuleks pakkuda vastavalt iga töötaja reisivajadustele. Kasu aitab kaasa töötajate elukvaliteedi parandamisele ja transpordikulude vähendamisele.

Loodame, et see artikkel on selgitanud, kuidas transpordikupongi allahindlust arvutatakse. Kui teil on selle teema kohta rohkem küsimusi, pöörduge tööõigusaktide poole või otsige oma ettevõtte personalissektorit.

Scroll to Top