Kuidas on tehtud venoossed doppleri alajäsemed

Kuidas on alajäsemete venoosne doppler

Alamjäsemete venoosne doppler on mitteinvasiivne eksam, mis kasutab kõrge sagedusega helilaineid, et hinnata verevoolude verevoolu. Seda protseduuri kasutatakse laialdaselt selliste venoossete haiguste diagnoosimiseks nagu sügav venoosne tromboos ja krooniline venoosne puudulikkus.

Miks alajäsemete venoosne doppler?

Alamjäsemete venoosne doppler on näidatud, kui jalgade vereringeprobleemid, nagu turse, valu, kaalutunnetus, veenilaiendid või haavandid. See uurimine võimaldab teil hinnata takistuste või tagasivoolu veenides, pakkudes olulist teavet ravi diagnoosimiseks ja planeerimiseks.

Kuidas eksamit tehakse?

Alamjäsemete venoosse doppleri viib läbi vaskulaarse ultraheli spetsialiseerunud arst. Patsient paistab kanderaamil ja arst rakendab uuritava piirkonna nahale geeli. Seejärel libistab see ultrahelimuundurit üle naha, eraldades helilained, mida peegeldavad sisemised struktuurid.

Muundur jäädvustab need peegeldunud helilained ja muudab need reaalseteks piltideks, mida vaadatakse monitoril. Arst analüüsib pilte ja registreerib asjakohased andmed, näiteks verevoolu kiirus ja takistuste olemasolu või refluks veenides.

Millised on võimalikud tulemused?

Alamjäsemete venoosse doppleri tulemused võivad patsiendi seisundist erineda. Mõned võimalikud tulemused hõlmavad:

 • normaalne venoosne vool;
 • sügava veeni tromboosi olemasolu;
 • krooniline venoosne puudulikkus;
 • veenides takistused;
 • Venoosne refluks;
 • muu hulgas.
 • alajäsemete venoosse doppleri eelised


  1. See pole invasiivne;

  2. Ei kasuta ioniseerivat kiirgust;

  3. Võimaldab hinnata verevoolu reaalajas;

  4. Abi venoossete haiguste diagnoosimisel;

  5. Abistab ravi kavandamisel;


  Kokkuvõtteks võib öelda, et alajäsemete venoosne doppler on oluline uurimus jalgade veenide verevoolu hindamiseks ja venoossete haiguste diagnoosimiseks. See on ohutu, mitte -invasiivne protseduur, mis annab täpset teavet nõuetekohaseks töötlemiseks. Kui teil on sümptomeid ja jalgade vereringeprobleemidega, pöörduge spetsialisti arsti poole ja kaaluge selle eksami läbiviimist.

  Scroll to Top