Kuidas on sõidukite ostmine ja müümine dokument

Kuidas on sõiduki ostmine ja müümine dokument

Kui otsustate sõiduki osta või müüa, peate selle tehingu ostu- ja müügidokumendi abil vormistama. See dokument on hädavajalik, et tagada ettevõtte seaduslik kindlus ja vältida tulevasi probleeme.

Milline on sõidukite ostmine ja müük dokumenti?

Sõiduki ostu- ja müügidokument on leping, mis kehtestab ostja ja müüja vahelise läbirääkimise tingimused. See on tõend, et sõiduki omandiõiguse ülekandmine viidi läbi seaduslikult ja ametlikult.

See dokument peaks sisaldama üksikasjalikku teavet sõiduki kohta, näiteks bränd, mudel, tootmise aasta, taldrik, šassii, värv. Lisaks on oluline lisada ostja ja müüja isikuandmed, näiteks täisnimi, CPF, RG ja aadress.

Kuidas teha sõiduki ostmist ja müümist dokumenti?

Sõiduki ostu- ja müügidokumendi tegemiseks on soovitatav tugineda spetsialisti, näiteks advokaadi või dispetšeri abile. Need spetsialistid on teadlikud seda tüüpi tehinguid reguleerivatest seadustest ja standarditest ning saavad tagada, et dokument on kooskõlas juriidiliste nõuetega.

Sõidukite ostmise ja müümise valmismudelid leiate Internetis, kuid on oluline neid kohandada vastavalt läbirääkimiste eripäradele. Iga juhtum on ainulaadne ja on oluline, et kogu teave oleks õige ja täielik.

Sõidukite ostmise ja müümise tähtsus

Sõiduki ostu- ja müügidokument on äärmiselt oluline nii ostja kui ka müüja jaoks. See on tõend, et tehing viidi läbi seaduslikult ja seda saab kasutada tulevaste probleemide korral, näiteks trahvid, õnnetused või kohtuvaidlused.

Lisaks on vajalik sõidukite ostmine ja müügi dokument, et ostja saaks sõiduki vara oma nimele liiklusagentuuridele üle kanda. Ilma selle dokumendita ei pea ostja tõestama, et ta on sõiduki uus omanik.

 • Samm -sammult sõiduki ostmise ja müügi dokumendi tegemiseks:
 • Hankige kogu vajalik teave sõiduki ja läbirääkimistega seotud osapoolte kohta;
 • Kontrollige, kas sõidukil pole piiranguid, näiteks trahvid või võlad;
 • Koostage sõiduki ostu- ja müügileping, sealhulgas kogu asjakohane teave;
 • Lugege lepingut hoolikalt ja veenduge, et kogu teave oleks õige;
 • Allkirjastage leping koos ostja või müüjaga;
 • Registreerige notari leping, kui soovite anda ettevõttele rohkem õiguslikku kindlust;
 • Tehke sõiduki omandiõiguse ülekandmine liiklusagentuuridele.

 • Oluline on rõhutada, et sõiduki ostu- ja müügidokument tuleks teha kahel viisil, üks ostjale ja teine ​​müüjale. Mõlemad pooled peavad notari firmale alla kirjutama ja tunnustama, nii et dokumendil oleks seaduslik kehtivus.

  Sõidukite finantseerimise korral on vaja lisada lepingusse teavet vastutustundliku finantseerimisasutuse ja rahastamise tingimuste kohta.

  Seetõttu pidage sõiduki ostmisel või müümisel meeles ostu- ja müügidokumendi olulisust. Oluline on tagada tehingu ohutus ja seaduslikkus. Selle dokumendi korrektseks ettevalmistamiseks lootke kindlasti spetsialistide abi.

  Scroll to Top