Kuidas on raseduse ternespiim

Kuidas on raseduse ternespiim

ternespiim on paks kollakas vedelik, mida rinad tekitavad raseduse ajal ja algusaegadel pärast sünnitust. Seda peetakse lapse esimeseks toiduks ja sellel on ainulaadsed omadused, mis on selle arengu jaoks hädavajalikud.

COLOSTRUM

eelised

ternespiim on äärmiselt rikas toitainete ja antikehade poolest, pakkudes vastsündinule olulist immuunkaitset. Lisaks sisaldab see valgu, vitamiinide, mineraalide ja tervislike rasvade suurt kontsentratsiooni, mis on lapse kasvu ja arengu jaoks hädavajalikud.

immunoloogiline kaitse: ternespiim on rikas antikehade poolest, mis aitavad last kaitsta nakkuste ja haiguste eest. Need antikehad edastatakse emalt lapsele rinnapiima kaudu, tugevdades lapse immuunsussüsteemi.

täielik toitumine: ternespiim pakub kõiki lapse jaoks vajalikke toitaineid elu algusaegadel. See sisaldab valgu kõrge kontsentratsiooni, mis on lapse kasvu ja arengu jaoks hädavajalik. Lisaks on ternespiim rikas vitamiinide, mineraalide ja tervete rasvade poolest, mis on olulised närvisüsteemi, elundite ja kudede arendamiseks.

COLOSTRUM

tootmine ja omadused

Rinad hakkavad raseduse ajal tootma ternespiima, umbes neljanda või viienda kuu jooksul. Seda toodetakse väikestes kogustes, kuid see on äärmiselt kontsentreeritud toitainetes ja antikehades.

Ternesõmul on paksem konsistents kui küpsel piimal ja selle värv varieerub helekollasest tumekollasest. See võib olla ka läbipaistev või pisut pilves. Need omadused on normaalsed ega näita probleeme ternespiima tootmises ega kvaliteedis.

Kuidas säilitada ja kasutada CellTrum

ternespiima saab säilitada steriilsetes konteinerites ja jahutada kuni 48 tundi. Kui on vaja kauem ladustada, saab seda külmutada kuni 6 kuud. Oluline on järgida arsti või tervishoiutöötaja juhiseid õigesti säilitamise ja kasutamise viisi kohta.

Ternespiima kasutamiseks saate last pakkuda otse rinnas või tassi või süstla kaudu. Oluline on meeles pidada, et ternespiim toodetakse algusaegadel väikestes kogustes, kuid sellest piisab lapse toitmisest ja selle toitumisvajadustest.

 • Hoidke ternespiima steriilsetes konteinerites;
 • Jahutage kuni 48 tundi või külmutage kuni 6 kuud;
 • Pakkuge last otse rinnas või läbi tassi või süstla.
 • Colostro eelised
  tootmine ja omadused
  Kuidas salvestada ja kasutada


  immunoloogiline kaitse hakkab tootma raseduse ajal Hoidke steriilsetes konteinerites

  täielik toitumine paks konsistents ja kollakas värv Jahutage kuni 48 tundi või külmutage kuni 6 kuud


  Lühidalt öeldes on ternespiim elu algusaegadel lapsele väärtuslik ja oluline vedelik. See pakub immuunkaitset, täielikku toitumist ja seda toodetakse väikestes kogustes, kuid väga kontsentreeritud toitainetes ja antikehades. Käänelise korrektse hoidmine ja kasutamine on kriitiline lapse heaolu ja tervise tagamiseks.

  Viited:

 • https://www.nlm.nih.gov/pmc/artiklid /PMC3586783/
 • https://www.who.int/nutition/topics/exclinging_breastFeed///
 • Märkus: See ajaveeb kirjutati üldise teabe põhjal raseduse ternespiima kohta. Konkreetsete ja isikupärastatud juhiste saamiseks on oluline konsulteerida tervisearsti või professionaaliga.

  Scroll to Top