Kuidas on punetiste plekk

Kuidas on punetiste plekk?

Punetised on viirushaigus, mis põhjustab nahale punaseid laiku. Need laigud on punetiste üks peamisi sümptomeid ja võivad aidata haiguse diagnoosimisel.

punetiste plekite omadused

Punetiste plekk algab tavaliselt näole ja levib ülejäänud kehasse. Seda iseloomustavad väikesed punased laigud, mis võivad ühendada ja moodustada suuremaid laike. Laigud on tasased ja ei kriimusta.

Lisaks naha laikudele võib punetised põhjustada ka muid sümptomeid, nagu madal palavik, peavalu, liigesevalu ja paistes lümfisõlmed.

inkubatsiooniperiood

Punetiste inkubatsiooni periood on umbes 14 päeva. See tähendab, et nakatunud inimene võib haiguse sümptomite, sealhulgas naha plekkide sümptomite ilmnemiseks kuluda kuni kaks nädalat.

diagnoosimine ja ravi

Punetiste diagnoosimisel tehakse sümptomite, sealhulgas nahal olevate laigude ja laboratoorsete testide toimimise viiruse olemasolu kinnitamiseks.

Punetistele puudub spetsiifiline ravi, kuna haiguse põhjustab viirus. Ravi põhineb sümptomite leevendamisel, näiteks ravimite kasutamisel palaviku ja valu vähendamiseks.

ennetamine

Parim viis punetiste ärahoidmiseks on vaktsineerimise kaudu. Punetiste vaktsiin on osa laste vaktsineerimiskalendrist ja on saadaval ka täiskasvanutele, keda pole vaktsineeritud lapsepõlves.

Lisaks vaktsineerimisele on oluline võtta kasutusele hügieenimeetmed, näiteks käte pesemine ja nakatunud inimestega tiheda kontakti vältimine.

Järeldus

Punetiste plekk on selle viirushaiguse üks peamisi sümptomeid. Seda iseloomustavad väikesed punased laigud, mis algavad näole ja levivad kogu kehas. Diagnoosi tehakse sümptomite ja laboratoorsete testide jälgimisega. Ennetamine toimub vaktsineerimise ja hügieenimeetmete kaudu.

Scroll to Top