Kuidas on ostu- ja müügi kviitung

Kuidas on ostu- ja müügi kviitung

Kui teeme ostu- ja müügitehingu, on oluline omada dokumenti, mis tõestab seda läbirääkimist. Seda dokumenti tuntakse ostu- ja müügikviitungina ning kogu tehingu kohta asjakohane teave on salvestatud.

Mis on ostu- ja müügikviitung?

Ostu- ja müügikviitung on dokument, mis tõestab hea või teenuse omandiõiguse ülekandmist kahe osa vahel. Seda kasutatakse tehingu vormistamiseks ja tagamaks, et mõlemal poolel oleks ettevõtte ametlik rekord.

ostu- ja müügikviitungi olulised elemendid

Ostu- ja müügikviitung peab sisaldama mõnda olulist elementi, mida tuleb pidada kehtivaks. Nad on:

 • Poolte tuvastamine: Kviitung peab sisaldama nime, CPF/CNPJ ning ostja ja müüja aadress.
 • Hea või teenuse kirjeldus: Kviitungiks tuleks lisada hea või teenuse üksikasjalik kirjeldus.
 • Tehingu väärtus: tuleks teavitada osade vahel kokkulepitud väärtust.
 • Tehingu kuupäev: peaks sisaldama tehingu tegemise kuupäeva.
 • Osade allkiri: Kviitung peavad allkirjastama ostja ja müüja.
 • Ostu- ja müügisaamise tähtsus

  Ostu- ja müügikviitung on oluline nii ostjale kui ka müüjale. Ostja jaoks on see tõend, et hea või teenus oli seaduslikult omandatud. Müüja jaoks on kviitung viis tehingu tegemise tagamiseks ja et tal pole tulevasi probleeme, mis on seotud hea või müüdud teenusega.

  Kuidas teha ostu- ja müügikviitung?

  Ostu- ja müügikviitungi tegemiseks on erinevaid viise. Üks võimalus on kasutada valmismudelit, mida võib leida Internetist või kirjatarvetest. Teine võimalus on luua kviitung nullist, kasutades teksti redigeerimisprogramme või arvutustabeleid.

  Oluline on meeles pidada, et kviitung peab sisaldama kõiki ülalnimetatud olulisi elemente. Lisaks on soovitatav dokument trükkida kahes eksemplaris, nii et nii ostjal kui ka müüjal oleks koopia.

  Järeldus

  Ostu- ja müügikviitung on võtmedokument tehingu vormistamiseks ja asjaosaliste turvalisuse tagamiseks. Ostu või müügi tegemisel on oluline seda dokumenti nõuda ja salvestada, kuna tulevaste tehingutega seotud probleemide korral võib see olla vajalik.

  Loodan, et see artikkel on selgitanud teie küsimusi selle kohta, kuidas ostu- ja müügikviitung on. Kui teil on rohkem küsimusi, ärge kartke seda teemal üksikasjalikumat otsingut teha.

  Scroll to Top