Kuidas on kuseteede ultraheli

Kuidas on kuseteede ultraheli

kuseteede ultraheliuuring on mitteinvasiivne ja valutu eksam, mis kasutab uriinisüsteemi sisestruktuuride piltide loomiseks kõrgsageduslikke helilaineid. Seda eksamit taotletakse sageli selliste seisundite diagnoosimiseks ja jälgimiseks nagu kuseteede infektsioonid, neerukivid, kasvajad ja takistused.

eksami ettevalmistamine

Enne kuseteede ultraheli sooritamist on oluline järgida mõned juhised, et tagada saadud piltide kvaliteet. Tavaliselt on enne eksamit vaja palju vett juua, et ultraheli ajal oleks põie täis. Eksami eest vastutav arst annab konkreetsed juhised söötava vee koguse ja ettevalmistamiseks vajaliku aja kohta.

uurimine

kuseteede ultraheli teeb spetsialiseerunud ultraheli tehnik. Patsient paigutatakse kanderaamile lamades ja kõhupiirkonda kantakse juhtiv geel. Tehnik libiseb üle naha, mis kiirgab helilaineid ja jäädvustab pilte reaalajas.

Eksami saab läbi viia kõhu või transvaginaalse/transrektaalse, sõltuvalt meditsiinilisest näidustusest ja vajadusest visualiseerida konkreetseid struktuure. Kõhu ultraheli on tavalisem ja mitte invasiivne, samas kui transvaginaalne/transrektaalne võimaldab teatud juhtudel üksikasjalikumat vaadet.

Tulemuste tõlgendamine

Pärast kuseteede ultraheli analüüsib pilte radioloog, kes väljastab tulemustega aruande. See aruanne saadetakse taotlevale arstile, kes tõlgendab tulemusi ja arutab neid patsiendiga.

Oluline on märkida, et kuseteede ultraheli on vaid üks eksamitest, mis on saadaval kuseteede süsteemi hindamiseks. Sõltuvalt sümptomitest ja kliinilisest kahtlusest võivad täpse diagnoosi jaoks olla vajalikud muud täiendavad uuringud, näiteks vereanalüüsid, uriin või isegi magnetresonantstomograafia.

Järeldus

kuseteede ultraheli on ohutu ja tõhus uurimine kuseteede tervise hindamiseks. See sisaldab sisestruktuuride üksikasjalikke pilte, võimaldades diagnoosimist ja jälgimist erinevate seisundite jälgimisel. Oluline on järgida meditsiinilisi juhiseid nõuetekohaseks ettevalmistamiseks ja arutada tulemusi eksami eest vastutava arstiga.

Scroll to Top