Kuidas on beebi kõhus sot

Kuidas on beebi sot kõhus

Kui naine on rase, saab ta kõhu sees kogeda mitmeid aistinguid ja liigutusi. Üks neist liigutustest on lapse luksumine. Aga kuidas täpselt on beebi luksumine kõhus?

Mis on lapse luksumine?

Imiku luksumine on tunne, mida paljud rasedad kirjeldavad kui väikseid spasme või rütmilisi liikumisi kõhu sees. Need liigutused on põhjustatud lapse diafragma lihastest kiiresti ja lõõgastuvad.

Kuidas on beebi luksumine tunda?

Kui laps soistab, võib ema tunda kõhus rida rütmilisi või pulseerivaid liikumisi. Need liigutused võivad olla kerged või intensiivsemad, sõltuvalt raseduse staadiumist ja lapse positsioonist.

Lisaks võivad mõned naised märgata ka, et lapse luksumine põhjustab nende kõhu kerget ebamugavust või survet. Kuid enamikul juhtudel on lapse SOB normaalne sensatsioon ega põhjusta olulist valu ega ebamugavusi.

Oluline on rõhutada, et beebi kõhus on täiesti normaalne ega ole ema ega lapsele oht.

Miks laps kõhus lohutab?

Pole kindel, miks beebid kõhus muigavad, kuid selle teema kohta on mõned teooriad. Üks teooriaid on see, et lapse SOB võib olla hingamissüsteemi treeningvorm, aidates tal valmistuda hingamiseks väljaspool emakat.

Teine teooria on see, et lapse luksumine võib põhjustada kesknärvisüsteemi areng. Kui lapse närvisüsteem küpseb, võib see saata signaale diafragma lepingule ja lõõgastuda, mille tulemuseks on SOB.


Ma saan midagi teha lapse luksumise peatamiseks?

  • Millal peaksin muretsema lapse SOB pärast?
  • Kas beebi luksumine on ebamugavustunde märk?
  • Need on mõned levinumad küsimused, mis rasedatel võivad olla lapse kõhus. Oluline on meeles pidada, et iga rasedus on ainulaadne ja konkreetse teabe ja juhiste saamiseks on alati parem arstiga konsulteerida.

    Lühidalt öeldes on lapse kõhus olev iba normaalne ja levinud sensatsioon raseduse ajal. Selle põhjuseks on beebi diafragma lihased, mis on kiiresti kokku puutunud ja lõõgastuvad. Ehkki see võib mõnel juhul olla ebamugav, ei kujuta see tavaliselt ema ega lapsele ohtu.

    Kui teil on mingit muret või kahtlust beebi SOB -s kõhus, võtke lisateabe ja juhendamise saamiseks ühendust oma arsti poole.

    Scroll to Top