Kuidas oli esimene pall korvpalli mängimiseks

Kuidas oli esimene pall korvpalli mängimiseks

Korvpall on üks populaarsemaid spordialasid maailmas, miljonid inimesed mängivad ja vaatavad iga päev. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kuidas oli esimest palli korvpalli mängis? Selles artiklis uurime korvpallipalli ajalugu ja kuidas see on aastate jooksul arenenud.

korvpalli päritolu

Korvpalli leiutas 1891. aastal Kanada kehalise kasvatuse professor James Naismith. Sel ajal otsis Naismith talvel oma õpilastele füüsilist aktiivsust, kui ilmastikuolud ei võimaldanud õuesporti. Seejärel tuli ta välja idee luua mäng, mida saaks mängida kaetud kohtu sees.

Naismith kirjutas mängu põhireeglid ja riputas spordisaali tippu virsikute korvi. Esimest korvpallimatši mängiti jalgpallipalliga, mis oli toona kõige tavalisem pall. Varsti oli aga selge, et jalgpallipall polnud mängu jaoks ideaalne, kuna seda oli keeruline kontrollimatult kontrollida ja põrkada.

korvpallipalli areng

Pärast esimest korvpallimatši mõistis Naismith vajadust mängu spetsiifilise mängu järele. Seejärel asus ta tööle uut tüüpi palli kallal, mis oli korvpalli jaoks paremini sobiv. Esimene korvpallipall oli valmistatud pruunist nahast ja selle kuju säilitamiseks oli sisemine kummist kamber.

Aastate jooksul on korvpall läbi teinud mitmeid muudatusi ja parandusi. 1937. aastal tutvustati esimest ametlikku korvpallipalli. Sellel oli sile nahast pind ja see täideti õhuga, et parandada mängijate kontrolli ja täpsust.

1950ndatel oli korvpallipall kummist, mis muutis selle vastupidavamaks ja vastupidavamaks. Lisaks on kuuli pinda parema haarde ja juhtimise tagamiseks parandatud.

moodne korvpallipall

Praegu on ametlik korvpallipall valmistatud sünteetilisest nahast või kvaliteetsest kummist. Sellel on tekstuuriga pind, et parandada mängijate haardumist ja kontrolli. Lisaks on pall õhuga täis, et tagada selle kuju ja vastupidavus mängu ajal.

Ka moodne korvpallipall on oma kujunduses muutunud. Sellel on sooned ja sooned aerodünaamika ja stabiilsuse parandamiseks viske ajal. Lisaks on palli loodud vastavalt mängureeglitele konkreetse suuruse ja kaal.

Järeldus

Esimene korvpalli mängimiseks kasutatud pall oli valmistatud pruunist nahast ja sellel oli sisemine kummikamber. Aastate jooksul on korvpall läbi teinud mitmeid muudatusi ja parandusi, muutudes mängu jaoks vastupidavamaks, täpsemaks ja sobivamaks. Tänapäeval on moodne korvpallipall valmistatud sünteetilisest nahast või kvaliteetsest kummist, tekstureeritud pinna ja aerodünaamilise disainiga.

Scroll to Top