Kuidas näha radiaatori veetaset

Kuidas näha radiaatori veetaset

Jahutussüsteemi nõuetekohase toimimise tagamiseks on oluline sõiduki radiaatoril õige veetaseme säilitamine. Selles artiklis selgitame samm -sammult, kuidas radiaatori veetaset kontrollida.

1. samm: parkige sõiduk tasasele pinnale

Enne radiaatori veetaseme kontrollimist parkige sõiduk kindlasti tasasele pinnale ja lülitage mootor välja. See tagab täpse lugemise.

2. samm: avage sõiduki kapuuts

Leidke kapoti väljalaskehoob, mis asub tavaliselt sõiduki siseküljel, ratta lähedal. Tõmmake kapuutsi avamiseks kangi ja leidke siis kapoti täielikuks avamiseks turvalukk.

3. samm: leidke radiaator

Radiaator on sõiduki jahutussüsteemi oluline osa ja asub tavaliselt mootori esiküljel. Otsige metallkonstruktsiooni uimedega ja ülaosas kaanega.

4. samm: kontrollige veetaset

Eemaldage radiaatori kate ettevaatlikult, keerates seda vastupäeva. Pidage meeles, et mootor võib olla kuum, nii et kandke oma käte kaitsmiseks kindaid või riiet. Kontrollige radiaatori veetaset. Tase peab olema radiaatori ülemise serva lähedal. Kui olete sellest tasemest madalam, peate lisama vett.

5. samm: vajadusel lisage vett

Kui veetase on soovitatav alla, peate lisama vett. Jahutussüsteemis ladestuste moodustumise vältimiseks kasutage kindlasti destilleeritud vett või demineraliseeritud vett. Vala vesi aeglaselt radiaatorisse, kuni see jõuab õigele tasemele.

6. samm: taasalustage radiaatori kate

Pärast vee lisamist asendage radiaatori kate, pöörates seda päripäeva, kuni ta on kindlalt kinni. Veenduge, et lekete vältimiseks oleks kaas hästi paigaldatud.

7. samm: kontrollige laienemismahuti

Lisaks radiaatori veetaseme kontrollimisele on oluline kontrollida laienemismahutit. Leidke reservuaar, tavaliselt radiaatori lähedal, ja veenduge, et veetase oleks kaubamärkide “min” ja “max” vahel. Kui see on miinimum, lisage vett, kuni see jõuab õigele tasemele.

Nüüd, kui teate, kuidas radiaatori veetaset kontrollida, pidage meeles seda kontrollimist regulaarselt, eriti enne pikkade reiside või intensiivse kuumuse ajal. Jahutussüsteemi heas seisukorras hoidmine on kriitilise tähtsusega, et vältida oma sõiduki mootori ülekuumenemist ja kahjustusi.

Scroll to Top