Kuidas meelitada kolibri

Kuidas meelitada oma aeda kolibri

kolilinnud on põnevad ja võluvad linnud, kes on tuntud oma ilu ja paindlikkuse poolest. Nende ligi meelitamine oma aeda võib tuua elu ja värvi keskkonda, samuti olla ainulaadne looduse vaatluse kogemus. Selles artiklis jagame mõned näpunäited, kuidas oma aeda kolibrdeid meelitada.

1. Atraktiivsed taimed

Üks tõhusamaid viise kolilinnude ligimeelitamiseks on istutada neile atraktiivseid lilli ja taimi. Mõned taimeliigid, mis tavaliselt kolilinnud meelitavad, on:

 • Kodu lill
 • hibisk
 • ipê
 • Manacá
 • Heliconia
 • Nendel taimedel on kuju lilled ja värvid, mis on kolibride jaoks eriti atraktiivsed. Istutage need kindlasti päikesepaistelisse ja viljakasse mulda.

  2. Nektari söötjad

  Lisaks taimedele saate oma aeda installida nektari sööturid, et meelitada kolibrdeid. Need söötjad on vee- ja suhkrulahusega anumad, simuleerides lillede nektarit. Käärimise vältimiseks muutke lahendust regulaarselt.

  3. Värske vesi

  kolibrbid vajavad jahutamiseks ja ujumiseks ka vett. Pange oma aeda värske veeallikas, näiteks väike juga või liikuva veega anum. Sääse leviku vältimiseks vahetage kindlasti vett.

  4. Vältige pestitsiide

  kolilinnud on pestitsiidide ja kemikaalide suhtes tundlikud. Vältige nende toodete kasutamist oma aias, valides looduslike kahjurite juhtimismeetodid. See tagab kolibride tervisliku ja turvalise keskkonna.

  5. Loo varjupaik

  kolibrsid vajavad ka varjualust, et end puhata ja end kaitsta. Taimepuud ja põõsad, mis pakuvad neile lindudele puhke- ja varjupaika. Vältige ka taimede liigset pügamist, jättes kolibride varjamiseks mõned tihedad ja lehestikupiirkonnad.

  Nüüd, kui teate mõnda näpunäidet, kuidas oma aeda kolilinnu meelitada, on aeg neid rakendada. Pidage meeles, et teil on kannatlikkust, kuna kolibride jaoks võib teie aia kui atraktiivse koha leidmine natuke aega. Kasutage seda ainulaadset kogemust nende lindude jälgimisel nii eriliselt omaenda aias!

  Scroll to Top