Kuidas maitsestada praadi filee vastu

Kuidas maitsestada filee

Kui olete punase liha fänn, olete kindlasti kogenud või kuulnud tagafilee praadist. See mahlase ja maitsva liha tükk on brasiillaste lemmik grillimise ajal või spetsiaalse roogi valmistamise ajal. Kuid kas teate, kuidas filee praad korralikult maitsestada? Selles artiklis õpetame teile näpunäiteid selle liha veelgi maitsvamaks muutmiseks.

1. Valige kvaliteetne liha

Maitsva filee praadi valmistamise esimene samm on kvaliteetse liha valimine. Valige värske filee, eelistatavalt rasvakiht küljele, kuna see tagab praadile suurema mahlakuse ja maitse.

2. Kasutage looduslikke vürtse

Liha maitse esiletõstmiseks on oluline kasutada looduslikke vürtse. Vältige tööstuslikke vürtse, mis võivad sisaldada palju naatriumi ja muid keemilisi lisaaineid. Valige vürtsid nagu küüslauk, sibul, must pipar, jäme sool ja värsked ürdid nagu rosmariin ja tüümian.

3. Jäta liha marinaar

Oluline näpunäide, et veelgi maitsvam filee praad teha, on see enne valmistamist mõneks tunniks mereväelane. Pange liha mahutisse, lisage vürtsid ja jahutage vähemalt 2 tundi. See tagab, et maitsed tungivad liha ja muudavad maitse intensiivsemaks.

4. Soojendage grilli hästi

Enne tagumise filee praad grillile panemist veenduge, et see oleks hästi soojendatud. See tagab, et liha suletakse õues ja mahlane seest. Oodake, kuni grill on enne praadi asetamist väga kuum.

5. Ärge suruge liha

Vältige liha grillimise ajal liha puurimist. See põhjustab lihamahlade põgenemist ja kaotab nende mahlakuse. Kasutage praadi pööramiseks spaatlit ja vältige seda kuradi.

6. Laske enne serveerimist seista

Pärast filee praadi grillimist laske sellel enne serveerimist mõni minut puhata. See tagab, et mahlad jaotatakse lihaks, muutes selle veelgi mahlasemaks ja maitsvamaks.

Nüüd, kui teate, kuidas filee praadi vastu korralikult maitsestada, on aeg see praktikasse panna ja oma külalisi maitsva roogaga üllatada. Ärge unustage kasutada looduslikke vürtse, valida kvaliteetset liha ja järgida ettevalmistamise näpunäiteid. Hea isu!

Scroll to Top