Kuidas madratsist vereplekke võtta

Kuidas madratsist vereplekke võtta

Puhta ja kohapealse madratsi olemasolu on hädavajalik, et tagada hea une ja keskkonna tervise ja hügieeni säilitamine. Õnnetused võivad aga juhtuda ja mõnikord puutume kokku madratsiga vereplekid. Kuid ärge muretsege, leidub mõned lihtsad tehnikad, mis aitavad neid soovimatuid kohti eemaldada.

1. Käituge kiiresti

Niipea, kui märkate madratsi vereplekki, on oluline tegutseda nii kiiresti kui võimalik. Mida kauem plekk jääb, seda raskem on see täielikult eemaldada.

2. Eemaldage liigne veri

Enne puhastustoote kasutamist on oluline madratsist liigse veri eemaldada. Saate seda teha puhta ja imava riide või paberrätiku abil. Veri imendumiseks vajutage õrnalt pleki.

3. Kasutage külma vett

Külm vesi on parim võimalus vereplekkide eemaldamiseks, kuna kuuma vesi võib plekki veelgi kinnitada. Niisutage puhas riie külma veega ja kandke plekile, tehes seestpoolt pehmeid liigutusi.

4. Kasutage neutraalset seepi

Pärast liigse vere eemaldamist ja külma vee pealekandmist võite pleki eemaldamiseks kasutada kerget seepi. Lahjendage seep külmas vees ja kandke plekile, hõõrudes sujuvalt puhta lapiga.

5. Naatriumvesinikkarbonaat

vesinikkarbonaatnaatrium on suurepärane liitlane vereplekkide eemaldamisel. Tehke kaust söögisooda ja külma veega ning kandke plekile. Las see käitub mõni minut ja eemaldage siis niiske lapiga.

6. Valge äädikas

Valget äädikat saab kasutada ka vere laikude eemaldamiseks. Segage osa valgest äädikast kahe osa külma veega ja kandke plekile. Las see käitub mõni minut ja eemaldage siis niiske lapiga.

7. Kuivatage madrats hästi

Pärast vereplekki eemaldamist on oluline lasta madratsil enne selle uuesti kasutamist täielikult kuivada. Veenduge, et madrats oleks ventileeritavas kohas hea õhuringlusega.

Neid lihtsaid näpunäiteid järgides saate oma madratsi vereplekid tõhusalt ja kiiresti eemaldada. Ärge unustage alati kiiresti tegutseda ja kasutada madratsi kahjustuste vältimiseks sobivaid tooteid.

Scroll to Top