Kuidas leevendada hemorroidi valu

Kuidas leevendada hemorroidi valu

hemorroidid on laienenud ja põletikulised veenid, mis asuvad päraku piirkonnas. Need võivad põhjustada ebamugavusi ja intensiivset valu, mõjutades selle probleemi all kannatavate elukvaliteeti. Õnneks on mõned meetmed, mida saab võtta valu leevendamiseks ja heaolu edendamiseks. Selles artiklis uurime mõningaid ravi- ja hooldusvõimalusi hemorroidvalu leevendamiseks.

1. Kasutage jääpresseid

Jääkompressid võivad olla suurepärane võimalus hemorroidide põhjustatud valu ja turse leevendamiseks. Mähkige jää puhtasse riidesse ja kandke kahjustatud alale umbes 15 minutit. Paremate tulemuste saamiseks korrake seda protsessi paar korda päevas.

2. Tehke istmevannid

Istevannid on vana ja tõhus tehnika hemorroidi valu leevendamiseks. Täitke vesikond sooja veega ja istuge sellel umbes 15 minutit. Seda protseduuri saab viivitamatu leevendamiseks korrata mitu korda päevas.

3. Kasutage salve või aktuaalseid kreeme

Turul on saadaval mitu salvi ja paikset kreemi, mis aitavad leevendada hemorroidide valu ja põletikku. Need tooted sisaldavad tavaliselt selliseid koostisosi nagu lidokaiin või hüdrokortisoon, millel on valuvaigistajad ja põletikuvastased omadused. Nõutavate soovituste saamiseks pöörduge arsti või proviisori poole.

4. Hoidke head päraku hügieen

Hea päraku hügieeni säilitamine on kriitiline nakkuste ennetamiseks ja hemorroidvalu leevendamiseks. Pärast iga evakueerimist peske piirkond sooja vee ja neutraalse seebiga. Vältige töötlemata tualettpaberi kasutamist, valides niisutatud sallid või pehmed paberrätikud.

5. Vältige evakueerimise ajal liigseid pingutusi

Liigne pingutus evakueerimise ajal võivad halvendada hemorroidide sümptomeid ja põhjustada rohkem valu. Selle vältimiseks veenduge, et teil oleks kiudainerikas dieet ja jooge soolestiku transiidi hõlbustamiseks palju vett. Vajadusel pöörduge arsti poole, et saada juhiseid lahtiste või kiudainete kasutamise kohta.

6. Konsulteerige arsti

Kui hemorroidide valu püsib või halvem isegi pärast nende meetmete vastuvõtmist, on oluline konsulteerida eriarstiga. Ta võib teie juhtumit hinnata ja näidata kõige sobivamat ravi valu leevendamiseks ja hemorroidide raviks.

Lühidalt, hemorroidvalu saab leevendada jääpresseerimise, istmevannide, aktuaalsete salvide, hea pärakuhügieeni kasutamisega, vältida evakueerimise ajal liigset pingutust ja pöörduge vajaduse korral arsti poole. Pidage meeles, et iga juhtum on ainulaadne, seetõttu on oluline nõuetekohase ravi saamiseks otsida professionaalset juhendamist.

Scroll to Top