Kuidas lahtri viiteid tehakse valemis

Kuidas lahtri viidet tehakse valemiga

Kui töötame arvutustabelis valemitega, peame arvutuste tegemiseks või teabe saamiseks sageli viitama konkreetsetele lahtritele. Nende viidete tegemine võib sõltuvalt kasutatavast tarkvarast erineda, kuid üldiselt on olemas mõned laialdaselt kasutatavad konventsioonid.

lahtri viide valemis

Valemis lahtri viitamiseks on vaja näidata selle asukohta arvutustabelis. Sõltuvalt tarkvarast on selleks erinevad viisid, kuid kõige tavalisem on:

  • Absoluutne viide: kasutab sümbolit enne veeru tähte ja/või rea numbrit viide parandamiseks. Näiteks viidatakse lahtrile A1 -le kui 1 dollar
  • Suhteline viide: ei kasuta sümbolit “$” ja reguleerib automaatselt, kui valem on kopeeritud teistele lahtritele. Näiteks kui valem on lahtris A1 ja kopeeritakse lahtrisse B1, reguleeritakse viidet B1 -ga.
  • Segatud viide: kasutab sümbolit “$” ainult viite osas, seades ainult veeru või rea. Näiteks parandab $ A1 veeru A, kuid võimaldab rea reguleerida.

näide lahtri viitest valemi

Oletame, et meil on arvutustabel järgmiste väärtustega:

a
b
c


10 20 = a1+b1

30 40 = a2+b2


Selles näites viidatakse rakkudele A1 ja B1 C1 raku valemis, rakkudele A2 ja B2 viidatakse C2 raku valemis. Valemite kopeerimisega teistele lahtritele reguleeritakse viiteid automaatselt.

Oluline on mõista, kuidas lahtri viited valemis töötavad, kuna see võimaldab teil luua dünaamilisemaid ja automatiseeritud arvutustabeleid. Samuti on vigade vältimiseks ja arvutuste täpsuse tagamiseks kriitilise tähtsusega raku võrdluskonventsioonid.

Loodan, et see artikkel oli teile kasulik, et mõista, kuidas lahtri viidet valemis tehakse. Kui teil on küsimusi või ettepanekuid, jätke oma kommentaar allpool.

Scroll to Top