kuidas kutsikakoera eest hoolitseda

Kuidas kutsikakoera eest hoolitseda

Kodus kutsikakoera omamine on suurepärane kogemus, kuid see nõuab ka palju vastutust. Kutsikad on armsad ja energiat täis, kuid vajavad erilist hooldust, et kasvada terveks ja õnnelikuks. Selles ajaveebis käsitleme peamisi ettevaatusabinõusid, mida peaksite kutsikakoera eest hoolitsemisel võtma.

korralik võimsus

Toit on kutsika tervise tagamiseks üks olulisemaid aspekte. Oluline on pakkuda kutsikatele spetsiifilist kvaliteetset ratsiooni, mis vastab teie toitumisvajadustele. Vaadake veterinaararsti, et teada oma kutsikakoerale sobivat kogust ja söötmise sagedust.

regulaarsed visiidid veterinaararst

Oluline on viia kutsikas regulaarselt loomaarsti juurde, et tagada see tervislik ja vaktsiinidega kursis. Veterinaararst saab suunata ka deworksi, kirkse ja puukide kontrolli, samuti pakkuda konkreetseid näpunäiteid oma koera tõu jaoks.

harjutused ja sotsialiseerumine

Kutsikatel on palju energiat ja vajadus seda tervislikult kulutada. Pakkuge füüsilisi tegevusi, mis sobivad teie koera vanuseks, näiteks lühikesed jalutuskäigud ja mängud. Lisaks on oluline seda varakult suhelda, tutvustades seda erinevatele inimestele, loomadele ja keskkonnale.

hügieen ja põhihooldus

Hügieen on kutsika tervena hoidmiseks hädavajalik. Pintseldage juukseid regulaarselt, puhastage kõrvad ja silmad sobivate toodetega ja pintseldage iga päev hambaid. Samuti pidage meeles vaktsiinide ja dewormide ajakohastamist, samuti kaitsta seda kirbude ja puukide eest.

põhikäskluse õpetamine

Alates varasest east on oluline õpetada oma kutsikale põhikäskusid, näiteks “istuda”, “jääda” ja “tule”. See hõlbustab oma koera ohutuse elamist ja tagamist. Kasutage õppimise soodustamiseks positiivset tugevdamist, näiteks suupisteid ja komplimente.

mänguasjad ja keskkonna rikastamine

Kutsikad armastavad mängida ja uurida nende ümbritsevat keskkonda. Andke oma koera vanusele ja suurusele sobivad mänguasjad, mis stimuleerivad teie meelt ja hoiavad teid meelelahutuseks. Paku ka väljakutseid ja tegevusi, mis soodustavad teie kutsikat vaimselt, näiteks keskkonna rikastamismänguasjad.

armastus ja kannatlikkus

Lõpuks pidage meeles, et kutsikakoera eest hoolitsemisel on armastus ja kannatlikkus. Nad on õppimise ja avastuste etapis ning vajavad kiindumust ja tähelepanu. Aeg mängida, harida ja luua usalduse oma kutsikaga.

Kutsikakoera eest hoolitsemine võib olla keeruline, kuid see on ka äärmiselt rahuldust pakkuv. Nõuetekohase hooldamisega pakute tervislikku ja õnnelikku elu oma neljalejalisele kaaslasele.

Scroll to Top