Kuidas küpsetada kiiremini pruuni riis

Kuidas küpsetada kiiremini pruuni riis

Pruuni riisi keetmine võib olla aeganõudev protsess, kuid on ka näpunäiteid ja nippe, mis aitavad ettevalmistusaega kiirendada. Selles artiklis jagame mõnda tehnikat pruuni riisi kiiremini ja tõhusamalt keetmiseks.

1. Kasutage rõhupliiti

Üks kiiremaid viise pruuni riisi küpsetamiseks on survepliidi kasutamine. Rõhk suurendab vee keemistemperatuuri, mis kiirendab keetmisprotsessi. Pruuni riisi keetmiseks vähem aja jooksul järgige oma survepliidi juhiseid.

2. Jäta riis leotamine

Pruuni riisi leotamine enne keetmist võib aidata toiduvalmistamise aega vähendada. Asetage riis kaussi ja katke veega. Leotage vähemalt 30 minutit või isegi öösel. Seejärel tühjendage vesi ja küpseta riis nagu tavaliselt.

3. Kasutage kuuma vett

Külma vee kasutamise asemel pruuni riisi küpsetamiseks proovige kasutada kuuma vett. Kuum vesi aitab küpsetamisprotsessi kiirendada, vähendades riisi pehme ja keedetud aega.

4. Küpseta kõrgel kuumusel

Pruuni riisi keetmine kõrgel kuumusel võib aidata toiduvalmistamise aega vähendada. Liigutage riis regulaarselt, et see ei kleepuks panni põhja.

5. Kasutage eelnevat hautatud

Enne vee lisamist pruuni riisi keetmiseks proovige riisi pruunistada väikese õli või võiga. See aitab terasid tihendada ja kiirendab keetmisprotsessi.

6. Kasutage induktsioonpliini

Induktsioonpliidid on tuntud oma tõhususe ja kiiruse poolest. Kui teil on juurdepääs induktsioonpliidile, proovige ettevalmistusaega vähendada sellel asuvat pruuni riisi.

7. Valige eelnevalt küpsetatud riis

Kui teil on kiire ja teil pole aega pruuni riisi nullist küpsetada, võite valida eelkattega pruuni riisi. See valik on saadaval paljudes supermarketites ja see võib olla kiire ja mugav alternatiiv.

Järeldus

Kiirema pruuni riisi küpsetamine võib olla keeruline ülesanne, kuid nende näpunäidete ja nippide abil saate ettevalmistusaega märkimisväärselt vähendada. Proovige neid tehnikaid ja nautige maitsvat pruuni riisi vähem aja jooksul!

Scroll to Top