Kuidas koore tehakse

Kuidas on koor?

Koorumine on esteetiline protseduur, mida kasutatakse laialdaselt naha väljanägemise parandamiseks, plekkide, kortsude, armide ja muude puuduste ravimiseks. Koorimist on erinevat tüüpi, millel kõigil on oma spetsiifilised omadused ja näidustused. Selles artiklis selgitame, kuidas koorimist tehakse ja millised on peamised tüübid.

mis koorib?

Koorumine on esteetiline ravi, mis koosneb kemikaalide, füüsilise või mehaanilise naha kasutamisest nahale, eesmärgiga edendada rakkude uuenemist ja stimuleerida kollageeni tootmist. See raku pikendamine aitab parandada naha tekstuuri, vähendada plekke, pehmendada kortse ja arme ning tagab noorema ja tervisliku ilme.

koorimise tüübid

Koorimise tüüpi on kolm peamist tüüpi: keemiline, füüsikaline ja mehaaniline.

keemiline koorimine:

Keemilise koorimise abil rakendatakse nahale kemikaalide, näiteks happeid, mis soodustavad rakupeo ja uuenemist. Need ained võivad vastavalt patsiendi vajadustele erineda kontsentratsiooni ja rakenduse aeg. Keemiline koor võib olla pealiskaudne, keskmine või sügav, sõltuvalt ravi intensiivsusest.

füüsiline koorimine:

Füüsiline koorimine tehakse naha koorimist soodustavate seadmete abil, näiteks teemantkoore ja kristallkoorimist. Need seadmed kasutavad mikrokristalle, mis eemaldavad surnud rakud ja stimuleerivad rakkude uuenemist. Füüsiline koorimine on vähem invasiivne kui kemikaal, mis on näidatud naha kergemate juhtumite korral.

mehaaniline koorimine:

Mehaaniline koorimine toimub naha koorimist soodustavate instrumentide abil, näiteks dermabrasioon. Selle protseduuri korral kasutatakse pindmiste kihtide eemaldamiseks nahast abrasiivse otsaga seadet, stimuleerides rakkude uuenemist. Mehaaniline koorimine on invasiivsem kui füüsikaline, mis on näidatud tõsisemate naha puuduste korral.

Kuidas protseduuri tehakse?

Koorimisprotseduur viib läbi meditsiiniameti või esteetilise kliinikus koolitatud professionaal. Enne ravi alustamist on vaja teha naha hindamine, et määrata kindlaks kõige sobivam koor ja kasutatavate ainete kontsentratsioon.

Keemilise koorimise korral kantakse aine nahale ja jäetakse teatud ajaks vastavalt soovitud intensiivsusele. Pärast seda aega eemaldatakse aine ning nahale kantakse rahustav ja niisutav kreem.

Füüsilise koorimise korral kasutatakse seadmeid naha koorimiseks, eemaldades surnud rakud. Pärast protseduuri kantakse nahale rahustav ja niisutav kreem.

Mehaanilise koorimise korral kasutatakse instrumenti naha koorimiseks, eemaldades pinnakihid. Pärast protseduuri kantakse nahale rahustav ja niisutav kreem.

edasilükkamine Care

Pärast koorimisprotseduuri on oluline järgida mõnda soovitust, et tagada naha hea taastumine. On vaja vältida päikeseenergia kokkupuudet, kasutada iga päev päikesekaitsekreemi, niisutada nahka, vältida ärritavate toodete kasutamist ja järgida ravi eest vastutava professionaali juhiseid.

Lühidalt öeldes on koorimine esteetiline protseduur, mida saab iga patsiendi vajaduste kohaselt erineval viisil läbi viia. Parimate tulemuste saamiseks ja naha tervise tagamiseks on oluline otsida kvalifitseeritud spetsialist ja järgida kõiki soovitusi.

Scroll to Top