Kuidas kontrollida varda mootoriõli taset

Kuidas kontrollida mootoriõli taset vardal

Mootoriõli nõuetekohase taseme hoidmine on hädavajalik, et tagada sõiduki nõuetekohane toimimine ja selle kasuliku eluea pikendamine. Üks lihtsamaid viise õlitaseme kontrollimiseks on mõõtmisvarda kasutamine. Selles artiklis õpetame teile samm -sammult seda, kuidas seda kontrolli õigesti muuta.

1. samm: parkige sõiduk tasasse kohta ja lülitage mootor välja

Enne kontrollimist veenduge, et sõiduk oleks pargitud tasasse ja ohutusse kohta. Lülitage mootor välja ja oodake mõni minut, kuni õli naaseb karterisse.

2. samm: leidke õli mõõtmisvarras

Õli mõõtmisvarras asub tavaliselt mootori lähedal, tuvastatud käepideme või käepidemega. Varda täpse asukoha teada saamiseks lugege sõiduki omaniku käsiraamatut.

3. samm: eemaldage varras ja puhastage see

Eemaldage hoolikalt mootoriõli mõõtmisvarras. Varda õlijääkide eemaldamiseks kasutage puhast lappi või paberrätikut.

4. samm: sisestage varras mõõtetoru

Pärast varda puhastamist sisestage see uuesti mõõtmistorusse kuni lõpuni. Veenduge, et varras oleks täielikult paigaldatud.

5. samm: eemaldage varda uuesti ja kontrollige õli taset

Eemaldage varras mõõtetorust ja jälgige varda märgitud õli taset. Üldiselt on vardal kaks hinnet, mis näitavad minimaalset ja maksimaalset õli taset. Õli tase peab olema nende kahe kaubamärgi vahel.

6. samm: vajadusel lisage õli

Kui õlitase on alla minimaalse märgi, on vaja õli lisada mootorile. Kasutage sõiduki tootja soovitatud õli tüüpi ja lisage see järk -järgult, kontrollides taset iga lisaga kepiga.

7. samm: asendage varras ja sulgege kapuuts

Pärast kontrollimist ja vajadusel lisage õli, vahetage mõõtmisvarras toru külge ja sulgege sõiduki kapuuts. Enne mootori käivitamist veenduge, et kapuuts on tihedalt suletud.

Neid samme järgides saate mootoriõli taset õigesti kontrollida ja tagada sõiduki õige toimimine. Ärge unustage seda kontrollida vastavalt tootja soovitustele regulaarselt, et vältida probleeme ja mootori kahjustusi.

Scroll to Top