Kuidas koid riidekapis lõpetada

Kuidas riidekapides koid lõpetada

koid on väikesed putukad, mis võivad meie rõivastele ja kangastele suurt kahju tekitada. Nad toituvad kangakiududest, jättes augud ja kahjustades tükke. Kui seisate silmitsi oma garderoobi koidega, ärge muretsege, kuna nende vastu võitlemiseks ja riiete kaitsmiseks on mitu võimalust. Selles artiklis esitame mõned tõhusad näpunäited koide lõplikult lõpetamiseks.

koide tuvastamine

Enne koide vastu võitlemist on oluline teada, kuidas neid tuvastada. Täiskasvanud koid on väikesed pruunid või hallid putukad, umbes 1 cm pikkused. Neil on tiivad, kuid lendavad harva. Koide vastsed on valged ja neil on ussi kuju. Nad vastutavad kudede kahjustuste eest.

ennetamine

Parim viis koide lõpetamiseks on teie nakatumise ärahoidmine. Selle jaoks järgige järgmisi näpunäiteid:

 • Hoidke oma garderoobi alati puhas ja organiseeritud. Koid eelistavad määrdunud ja räpaseid keskkondi.
 • Vältige riidekapi räpaste või niiskete riiete hoidmist. Enne nende hoidmist peske neid.
 • Kasutage kangakotte või kaitsekatteid, et katta rõivaid, mida sageli ei kasutata.
 • Vältige tolmu kogunemist garderoobis. Puhastage seda regulaarselt niiske lapiga.
 • koide ärahoidmiseks kasutage lavendli kotikeid, seeder või nelk. Neile ei meeldi nende taimede lõhn.
 • Võitlevad koid

  Kui teil on riidekapis juba koid, on aeg nendega võidelda. Vaadake mõnda võimalust:

  kemikaalid

  Turul on mitu kemikaali, mis on koide vastu võitlemisel tõhusad. Otsige koi -spetsiifilisi insektitsiide ja järgige tootja kasutusjuhiseid. Ärge unustage kaitsta oma riideid ja kudesid rakenduse ajal.

  lõksud

  Püünised on loomulikum ja ohutum võimalus koide vastu võitlemiseks. Nad meelitavad koid feromoonidega ja jäädvustavad neid. Võite leida valmis püünised või valmistada omaenda lindi ja atraktiivse aine abil.

  professionaalne koristamine

  Kui koi nakatumine on liiga suur ja te ei saa seda üksi kontrollida, on soovitatav palgata kahjuritõrje ettevõte. Neil on sobivad seadmed ja tooted koide tõhusaks kõrvaldamiseks.

  Järeldus

  koid võivad olla ebamugav probleem, kuid õigete mõõtmiste korral on võimalik need lõpetada ja riideid kaitsta. Ärge unustage hoida oma garderoobi puhtana ja korraldatud, kasutage tõrjuvate taimede kotikesi ja vajadusel kasutage kemikaalide või professionaalset puhastust. Nende näpunäidete abil saate koidest lõplikult lahti saada.

  Scroll to Top