Kuidas kodus tüükat võtta

Kuidas koduse ajal tüükat võtta

tüükad on inimese papilloomiviiruse (HPV) põhjustatud nahakahjustused ja võivad esineda kõikjal kehal. Ehkki need on tavaliselt kahjutud, soovivad paljud inimesed neid esteetilistel põhjustel või ebamugavustel eemaldada. Selles artiklis esitame mõned omatehtud ravivõimalused tüükad kiireks ja tõhusaks eemaldamiseks.

Koduravi tüükad eemaldamiseks

On mitu omatehtud ravi, mis aitab tüükaid kiiresti eemaldada. Oluline on märkida, et need meetodid ei ole teaduslikult tõestatud ega pruugi kõigil juhtudel töötada. Dermatoloogi konsulteerimine on alati parim võimalus ohutuks ja tõhusaks raviks.

1. Seep ja vesi

Üks lihtsamaid ja tõhusamaid meetodeid tüükate eemaldamiseks on nende regulaarselt pesemine seebi ja veega. See aitab piirkonda puhtana hoida ja aitab nakkust vähendada.

2. Õunaäädikas

Õunaäädikas on tuntud oma antimikroobsete omaduste poolest ja aitab tüükaid eemaldada. Kandke lihtsalt õunasiidri äädikat puuvillaga ja laske sellel mõni minut tegutseda. Korrake protsessi iga päev, kuni tüükas kaob.

3. Banaanikoor

Mõned inimesed teatavad, et banaanikoor võib aidata tüükaid eemaldada. Kandke lihtsalt banaanikoore sisekülg tüükale ja laske sellel paar tundi tegutseda. Korrake protsessi iga päev, kuni tüükas kaob.

dermatoloogi otsimisel

Kuigi koduse ravimeetodid võivad mõne inimese jaoks olla tõhusad, on oluline otsida dermatoloogi, kui:

  • Dart põhjustab intensiivset valu;
  • Dart veritseb või esitleb sekretsiooni;
  • Dart muutub värvi või suurust;
  • Teil on suguelundite tüükad;
  • Teil on mitu tüükat või suuri tüükaid.

Dermatoloog võib tüüka hinnata ja soovitada teie konkreetse juhtumi parimat ravi.

Järeldus

Kuigi leidub mõned koduse ravimeetodid, mis võivad tüükaid kiiresti aidata, on oluline meeles pidada, et need meetodid ei ole teaduslikult tõestatud ega pruugi kõigil juhtudel töötada. Dermatoloogi konsulteerimine on alati parim võimalus ohutuks ja tõhusaks raviks. Ärge proovige kodus tüükaid eemaldada, kui need tekitavad intensiivset valu, verejooksu või muud tüsistust. Otsige tervishoiutöötajat asjakohaseks hindamiseks ja raviks.

Scroll to Top