Kuidas kodus nälkjaid lõpetada

Kuidas kodus nälkjaid lõpetada

Lesmas on väikesed loomad, kellest võib saada meie kodudes ja aedades tõeline katk. Nad toituvad taimedest ja võivad põhjustada olulist kahju. Kui teil on kodus nälkjas nakatumine, ärge muretsege! Selles artiklis näitame teile tõhusaid näpunäiteid nende soovimatute olendite lõpetamiseks.

1. Hoidke keskkond puhas ja kuiv

Nälkjad meelitatakse niiske ja määrdunud keskkonda. Seetõttu on üks esimesi meetmeid, mida saate võtta, hoida oma kodu ja aia puhas ja kuiv. Kõrvaldage kindlasti kõik niiskuseallikas, näiteks lekked või vee kogunemisega alad.

2. Eemaldage varjualused ja peidukohad

Nahad tahavad päeva jooksul varjata pimedas ja niisketes kohtades. Seetõttu on oluline eemaldada kõik varjualused või peidukohad, mida nad teie kodust või aiast leiavad. Veenduge, et peitmiseks poleks lehtede, puidu ega muid materjale.

3. Kasutage füüsilisi tõkkeid

Tõhus viis nälkjate koju sisenemiseks on füüsiliste tõkete kasutamine. Näiteks saate uste ja akende ümber panna kahepoolsed kleepuvad lindid. Nälkjad jäävad nendesse lintidesse kinni ja ei saa siseneda.

4. Kasutage püüniseid

Seal on mitu omatehtud lõksu, mida saab kasutada nälkjate jäädvustamiseks. Üks võimalus on panna nakatunud alade lähedale õlle või veiniga konteinerid. Nälkjad köidavad lõhna ja kukuvad lõpuks konteineritesse.

5. Kasutage looduslikke tooteid

Kui eelistate vältida kemikaalide kasutamist, on mitmeid looduslikke võimalusi, mis aitavad nälkjaid lõpetada. Näiteks võite taimede ümber purustatud munakoore laiali laotada. Nälkjatele ei meeldi nende kooride kohal roomamine ja lõpuks kolida.

6. Palgake spetsialiseeritud teenuse

Kui kõigist varasematest meetmetest ei piisa oma kodus nälkjate nakatumise lõpetamiseks, peate võib -olla palkama spetsialiseeritud kahjuritõrjeteenuse. Neil on probleemi tõhusaks käsitlemiseks vajalikke teadmisi ja ressursse.

Lühidalt öeldes võivad nälkjad kodus olla väljakutseks, kuid see pole võimatu. Õigete meetmete ja väikese kannatlikkusega saate need soovimatud olendid kõrvaldada ja hoida oma kodu neist vaba. Ärge unustage alati otsida lahendusi, mis on teie pere keskkonnale ja tervisele ohutud.

Scroll to Top