Kuidas kibedus oast välja saada

Kuidas võtta oa kibedust

Fava on väga toitev ja mitmekülgne toit, kuid paljud inimesed väldivad selle kibeda maitse tõttu tarbimist. Siiski on mõned tehnikad, mida saab kasutada selle kibeduse vähendamiseks või kõrvaldamiseks, muutes fava maitsele meeldivamaks. Selles artiklis jagame mõned näpunäited Fava kibeduse võtmiseks.

1. Valige värsked oad

Pehmema maitse tagamiseks on oluline valida värsked oad. Eelistage neid, kes on kindlad ja erkrohelised. Vältige tumedate laikude või halvenemise tunnustega.

2. Eemaldage välimine nahk

Üks tõhusamaid viise oa kibeduse vähendamiseks on välimise naha eemaldamine enne selle keetmist. Selleks avage lihtsalt kaun ja eemaldage seemned. Seejärel kastke seemned mõneks minutiks keevas vees ja viige need seejärel külma veega anumasse. Välimise naha eemaldamiseks hõõruge seemned käte vahel.

3. Küpseta vees soolaga

Teine oa kibeduse vähendamiseks on seda soolaga vees küpsetamine. Lisage iga liitri vee kohta üks tl soola ja laske ubadel umbes 10 minutit süüa teha. Sool aitab kibeda maitse neutraliseerida.

4. Kasutage happelisi koostisosi

Lisage toiduvalmistamise ajal happelised koostisosad, näiteks sidrunimahl või äädikas, ka oa kibedust vähendada. Need koostisosad aitavad maitset tasakaalustada ja oa maitsvamaks muuta.

5. Kombineerida teiste toitudega

Kui isegi pärast neid tehnikaid on kibedus endiselt olemas, on üks võimalus ühendada Fava teiste tugevamate toitudega. Näiteks võite valmistada hautatud sibula, küüslaugu ja tomati, mis aitab maskeerida kibedust.

Järeldus

Fava on väga tervislik ja maitsev toit, kuid selle kibedus võib olla mõnele inimesele takistuseks. Õnneks on mitmeid tehnikaid, mida saab kasutada selle kibeduse vähendamiseks või kõrvaldamiseks, muutes fava maitsele meeldivamaks. Proovige neid näpunäiteid ja nautige kõiki selle toitainerikka toidu eeliseid!

Scroll to Top