Kuidas kehaplekke ära võtta

Kuidas kehaplekid maha võtta

Ühtse ja kohapealse naha omamine on paljude inimeste soov. Kuid mitmed tegurid võivad põhjustada keha laigud, näiteks päikeseenergia kokkupuude, akne, armid. Selles artiklis esitame mõned näpunäited ja ravimeetodid, mis aitavad neid soovimatuid kohti eemaldada.

Koduravi

On mõned omatehtud ravimeetodid, mis aitavad keha plekke kergendada. Oluline on märkida, et nende võimaluste tulemuste esitamiseks võib kuluda natuke aega ja need ei sobi igat tüüpi plekkide jaoks. Dermatoloogi nõustamine on kriitilise tähtsusega plekkide põhjuse tuvastamiseks ja kõige sobivama ravi osutamiseks.

1. Sidrun

sidrunimahl on tuntud oma valgendusomaduste poolest. Võite sidrunimahla kanda otse plekkidele, laske sellel mõni minut tegutseda ja seejärel loputada. Pärast sidruni kasutamist on oluline vältida päikesega kokkupuudet, kuna see võib põhjustada nahal veelgi tumedamaid laiku.

2. Aloe vera

Aloe Vera, tuntud ka kui aloe, omavad regenereerivaid ja valgendavaid omadusi. Saate Aloe Vera geeli kanda otse plekkidele ja lasta sellel enne loputamist tegutseda umbes 30 minutit. Paremate tulemuste saamiseks korrake protsessi iga päev.

3. Õunaäädikas

Õunaäädikas on pleegitamisel suurepärane liitlane. Lahjendage õunasiidri äädikas vees ja kandke lahus plekkidele puuvilla abil. Las see käitub mõni minut ja loputage hästi. Korrake protsessi iga päev kuni rahuldavate tulemusteni.

dermatoloogilised ravimeetodid

Lisaks kodutöötlustele on ka täiustatud võimalusi, mida dermatoloogid saavad keha plekkide eemaldamiseks ära kasutada. Mõned kõige levinumad ravimeetodid hõlmavad:

 • Keemiline koorimine: see koosneb kemikaalide kasutamisest nahale, et eemaldada pinnakihid ja stimuleerida rakkude uuenemist.
 • Laser: kasutab plekkide täpseks ja juhitavaks eemaldamiseks kergeid kimpusid.
 • Mikro -aguleerimine: tehnika, mis kasutab kollageeni tootmise stimuleerimiseks ja plekkide kergendamiseks.
 • igapäevane hooldus

  Lisaks ravimeetoditele on oluline võtta kasutusele ka igapäevane hooldus, et vältida uute plekkide tekkimist ja hoida nahka tervena. Mõned näpunäited hõlmavad:

  • Kasutage iga päev päikesekaitsekreemi, isegi hägustel päevadel;
  • Puhastage nahka õigesti, eemaldades lisandid ja meigijäägid;
  • Niisutage nahka regulaarselt;
  • Vältige pikaajalist kokkupuudet päikese käes, eriti tipptasemel;
  • Vältige abrasiivsete toodete kasutamist, mis võivad nahka ärritada.

  Neid näpunäiteid ja dermatoloogi saatel on võimalik kehas plekkide tekkimist kergendada ja ära hoida. Pidage meeles, et iga juhtum on ainulaadne ja ravi võib sõltuvalt pleki põhjusest ja tüübist erineda. Parimate juhiste saamiseks pöörduge alati spetsialiseeritud spetsialiseerumisega.

  Scroll to Top