Kuidas kasvatada päevalille

kuidas päevalille kasvatada

Päevalilled on uimastatavad lilled, mis võivad tuua ilu ja rõõmu igasse aeda. Lisaks on nad tuntud ka kasulikkuse poolest päevalilleõli tootmisel. Kui olete huvitatud oma aias päevalillede kasvatamisest, annab see juhend kogu vajalik teave õnnestumiseks.

1. samm: vali seemned

Enne päevalillede kasvatamist on oluline valida õiged seemned. Päevalille sorte on erinevad, mõned on kõrgemad, teistel on suuremad lilled, nii et valige see, mis sobib kõige paremini teie eelistustele ja saadaolevale ruumile.

2. samm: mulla ettevalmistamine

Päevalilled eelistavad hästi hangitud mulda, mis on rikas orgaaniline aine. Enne seemnete istutamist valmistage muld kindlasti korralikult. Eemaldage umbrohi ja lisage mulla kvaliteedi parandamiseks orgaaniline ühend.

3. samm: seemne istutamine

Istutage päevalilleseemneid sügavusele umbes 2,5 cm ja vahemaaga 30–45 cm iga seemne vahel. Pärast istutamist kastke kindlasti hästi, et seemned idaneksid korralikult.

4. samm: taimehooldus

Päevalilled on suhteliselt lihtsad taimed. Kastke neid kindlasti regulaarselt, eriti kuivadel perioodidel. Lisaks saate tervisliku kasvu soodustamiseks lisada aeglase vabanemise väetise.

5. samm: koristamine

Päevalilled on valmis koristama, kui kroonlehed hakkavad närbuma ja seemned on nähtavad. Lõika lill teravate kääridega ja riputage see tagurpidi kuiva, hästi ventileeritud kohas, et seemned saaksid täielikult kuivada.

6. samm: seemnete kasutamine

Päevalilleseemneid saab kasutada päevalilleõli, näiteks tervislike suupistete või isegi lindude toitmiseks. Kui soovite teha päevalilleõli, peate seemnetest seemnetest eemaldama ja õli ekstraheerimiseks vajutama.

Järeldus

Päevalillede kultiveerimine võib olla tänuväärne ja lõbus kogemus. Järgige neid lihtsaid samme ja varsti on teie aias ilusad päevalilled. Lisaks saate nautida päevalilleseemnete eeliseid kas õli, suupistete või linnutoiduna.

Scroll to Top