Kuidas kartulit koorida

Kuidas kartulit koorida

Kellele ei meeldi hästi küpsetatud või praetud kartul? See on mitmekülgne koostisosa ja väga esinev Brasiilia köögis. Kuid meil pole alati aega kartulite õigeks ajaks koorimiseks ja valmistamiseks. Seetõttu on oluline teada, kuidas säilitada kartuli koorimist, et tagada see värske ja maitsev kauem.

Miks jätkata kartulite koorimist?

Söögi valmistamise sujuvamaks muutmiseks peame sageli kartulid eelnevalt koorima. Olgu perekondlik lõunasöök või eriüritus, võib köögis olla abiks kartuli juba kooritud praktilisus.

Kooritud kartulid võivad aga kiiresti oksüdeeruda ja tumeneda ning kaotada osa oma toitainetest. Seetõttu on oluline teada mõnda kaitsemeetodit, et tagada see värske ja kvaliteetsega.

Kuidas kartulit koorida

Keel kartuli säilitamiseks on erinevad meetodid ja valik sõltub sellest, kui soovite seda salvestada. Vaadake mõnda võimalust:

1. Vee säilitamine

Üks lihtsamaid viise kartuli koorimise säästmiseks on selle vees hoidmine. Selleks pange lihtsalt kooritud kartulid külma veega anumasse ja hoidke neid külmkapis. Bakterite proliferatsiooni vältimiseks vahetage kindlasti vett.

2. Ladustamine kilekotis

Teine võimalus on panna kooritud kartulid tihedalt suletud kilekotti ja hoida need külmkapis. See tehnika aitab vältida kartulite oksüdeerumist ja tumenemist, hoides neid kauem värskena.

3. Külmutamine

Kui soovite kartulid pikema aja jooksul koormata, on külmutamine suurepärane võimalus. Selleks lõigake kartulid lihtsalt kuubikuteks või viiludeks, skaleerige need mõneks minutiks keevas vees ja asetage need siis külmutavatesse kilekottidesse. Ärge unustage enne nende ronimist kottidest maksimaalset õhku eemaldada.

täiendavad näpunäited

Lisaks ülalnimetatud säilitusmeetoditele on siin mõned täiendavad näpunäited, et tagada kooritud kartuli kvaliteet:

  • Vältige kartuli koormamist toatemperatuuril pikka aega, kuna see kiirendab oksüdatsiooniprotsessi;
  • Võimaluse korral kasutage paremate tulemuste tagamiseks värsket ja kvaliteetset kartulit;
  • Vältige enne nende hoidmist kooritud kartuli pesemist, kuna see võib suurendada niiskust ja eelistada bakterite kasvu;
  • Kui märkate halvenemise märke, visake kartulid kohe ära.

Nüüd, kui teate, kuidas kartulit koorida, nautige seda näpunäidet, et oleks lihtsam oma söögikordade valmistamine ja värske ja maitsva kartuli tagamine alati vajadusel!

Scroll to Top