Kuidas jõule tähistatakse Ameerika Ühendriikides

Kuidas tähistatakse jõule Ameerika Ühendriikides

Jõulud on Ameerika Ühendriikide üks olulisemaid ja kuulsamaid pidusid. Usuliste ja kultuuriliste traditsioonide seguga on ameeriklastel oma ainulaadsed viisid selle erilise kuupäeva tähistamiseks.

pidulikud kaunistused

Nagu paljudes teistes riikides, armastavad ameeriklased jõulude ajal oma kodu ja tänavaid kaunistada. Jõulupuud on paigaldatud ja kaunistatud värviliste tulede, pallide, vibude ja muude kaunistustega. Lisaks kaunistavad paljud pered oma kodud varide, väliste tulede ja jõuluvana figuuridega.

Ameerika Ühendriikide jõuludeks kaunistatud kodu pilt

usulised traditsioonid

Ameeriklaste jaoks, kes järgivad kristlikku religiooni, on jõulud Jeesuse Kristuse sünni tähistamise aeg. Paljudel kirikutel on jõululaupäeval erilised massid, mida tuntakse kui “Midnight Massa” (kesköö missa), kus ustavad kogunevad hümne laulma ja kuulama Jeesuse sünniga seotud jutlusi.

kinkevahetus

Kinkevahetus on jõulude ajal väga oluline traditsioon. Tavaliselt kohtuvad pered jõuluhommikul, et avada öösel puu alla pandud kingitused. Lapsed usuvad, et need kingitused tõid legendaarne tegelase jõuluvana, kes laskub korstna ja toimetab heategevuste lastele kingitusi.

pidulik söögikord

Jõule Ameerika Ühendriikides tähistab pidulik peretoit. Traditsiooniline pearoog on Türgi röstitud jõhvikakaste, kartulipüree, köögiviljad ja kõrvitsapirukas. Igal perel võivad olla oma lemmikvariatsioonid ja toidud, kuid idee on koguda laua ümber maitsvat sööki ja tähistada jõulumeeleolu.

sündmused ja peatused

Jõuluperioodil korraldavad paljud Ameerika Ühendriikide linnad eriüritusi ja temaatilisi peatusi. Kuulus näide on Macy tänupühade paraad, mis toimub New Yorgis ja tähistab jõulupidude ametlikku algust. Lisaks kaunistavad paljud linnad oma tänavad tuledega ja korraldavad jõulupidusid, kus inimesed saavad muusikat, tantsu, toitu ja lõbu nautida.

must reede

Ehkki see pole eranditult jõulutraditsioon, on must reede oluline sündmus, mis toimub päeval pärast tänupüha Ameerika Ühendriikides. Seda tuntakse kui aasta kõige tihedamat ostupäeva, kus on soodustusi ja reklaame füüsilistes ja veebipoodides. Paljud inimesed kasutavad võimalust osta jõulukinke madalama hinnaga.

Pilt inimestest, kes shoppotsid mustal reedel Ameerika Ühendriikides

Järeldus

Jõulud Ameerika Ühendriikides on rõõmu, pereühingu ja tähistamise aeg. Oma traditsioonide ja tavadega leiavad ameeriklased ainulaadseid viise selle erilise kuupäeva tähistamiseks. Ükskõik, kas oma kodude kaunistamine, kingituste vahetamine, pidulikel üritustel osalemine või maitsva söögikorra nautimine on kogu riigis kohal.

Scroll to Top