Kuidas jätta pehme nokk

Kuidas jätta pehme praad

Kellele ei meeldi pehme ja mahlane praad? Selles ajaveebis õpetame teile mõned lollikindlad näpunäited, et muuta teie praad täiuslikuks. Lõppude lõpuks ei vääri keegi söömist kõvasti ja raskesti närimist, eks?

Valige õige liha

Pehme praad tagamiseks on oluline valida õige liha. Valige pehmemad jaotustükid, näiteks Filet Mignon, Contrast või Rump. Nendel jaotustel on vähem kiudaineid ja on mahlasemad.

marinade

Marinaad võib praadi pehmuses midagi muuta. Valmistage segu happeliste koostisosadega nagu sidrunimahl, äädikas või jogurt, ja laske lihal selles marinaadis mõneks tunniks puhata. See aitab liha kiude pehmendada.

hooaeg ette

Veel üks oluline näpunäide on praadi eelnevalt maitsestamine. Näiteks sool võib lihast niiskuse eemaldada, muutes selle kuivemaks. Nii et maitsestage praad vaid mõni minut, enne kui see praadimispannile või grillile viis.

küpseta paremas punktis

praadi pehmuse tagamiseks on oluline lüüa küpsetuspunkti. Kui eelistate pehmemat praad, valige vähem minevikupunkti. Toiduvalmistamise aeg varieerub sõltuvalt praad ja liha tüübist, nii et olge teadlik, et mitte punkti üle anda.

puhkus enne serveerimist

Pärast praadi keetmist laske sellel enne serveerimist mõni minut puhata. See aitab säilitada liha mahlasust ja levitada sisemisi mahlasid.

Kasutage sobivaid küpsetustehnikaid

Lisaks ülalnimetatud näpunäidetele on mõned toiduvalmistamise tehnikad, mis võivad praad veelgi pehmemaks muuta. Näiteks rõhupliidi kasutamine võib toiduvalmistamise protsessi kiirendada ja liha pehmendada. Teine võimalus on kasutada lihapehmendajat, mida võib leida supermarketites.

Järeldus

Neid näpunäiteid järgides saate oma praad pehmeks ja mahlaseks muuta. Ärge unustage valida õige liha, kasutage marinaate, hooaja ette, vajutage toiduvalmistamise punkti, laske praad puhata enne serveerimist ja kasutage sobivaid küpsetustehnikaid. Selle hooldamisega ei pea te kunagi muretsema kõva ja õrna praadi pärast.

Scroll to Top