Kuidas IUD -d panna

Kuidas panna iud

IUD ehk emakasisene seade on väga tõhus ja ohutu rasestumisvastane meetod. See koosneb väikesest t -kujulisest seadmest, mis on raseduse vältimiseks emakasse sisestatud. Selles artiklis selgitame samm -sammult, kuidas IUD -d panna.

1. samm: pöörduge arstiga

Enne IUD -i panemist on oluline konsulteerida günekoloogiga. See hindab teie tervist ja kontrollib, kas olete sobiv kandidaat IUD kasutamiseks. Lisaks selgitab arst saadaolevaid eri tüüpi IUD -sid ja aitab tal teile parimat valida.

2. samm: ettevalmistamine

IUD päeval on soovitatav võtta valuvaigisti umbes tund enne protseduuri, et aidata ebamugavusi leevendada. Lisaks on oluline enne protseduuri põie tühjendada.

3. samm: IUD

paigutus

IUD asetamine on lihtne protseduur, mis võtab tavaliselt vaid paar minutit. Arst siseneb IUD -sse emakakaela kaudu ja paigutab selle emakasse õigesti. Te võite protseduuri ajal tunda ebamugavust või koolikuid, kuid see on normaalne.

Oluline on meeles pidada, et IUD peaks asetama koolitatud tervishoiutöötaja, näiteks arst või õde. Ärge proovige IUD -d omaette panna.

4. samm: pärast paigutust

Pärast IUD asetamist on tavaline tunda algusaegadel kergeid krampe ja ebamugavust. Teil võib olla ka väike verejooks. Need sümptomid kaovad tavaliselt mõne päeva jooksul.

Pärast IUD -i asetamist on oluline arstiga jälgida, et kõik läheks hästi. Ta kontrollib IUD positsiooni ja vastab kõigile küsimustele või muredele.

Järeldus

IUD on tõhus ja ohutu rasestumisvastane meetod. Järgides õigeid samme ja nõustudes arstiga, saate IUD -i korralikult panna ja selle eeliseid nautida. Pidage meeles, et teie tervise ja heaolu tagamiseks tehke alati regulaarset meditsiinilist järelkontrolli.

Scroll to Top