Kuidas halba hingamist kodust välja saada

Kuidas omatehtud suust halba hingamist välja võtta

Halb hingeõhk, tuntud ka kui halitoosi, on probleem, mis mõjutab paljusid inimesi. Lisaks sellele, et see on ebamugav, võib see sotsiaalsetes olukordades tekitada piinlikkust. Õnneks on halva hingamise koduseks võitmiseks mitu võimalust. Selles artiklis uurime mõnda looduslikku näpunäidet ja abinõusid, mis aitavad suust halba hingeõhku kõrvaldada.

halva hingamise põhjused

Halva hingeõhku võib põhjustada mitmel põhjusel, sealhulgas:

  • halb suuhügieen;
  • Hambaprobleemid, näiteks kaaries või periodontaalne haigus;
  • kurguinfektsioonid või mandlid;
  • Tugevate toite tarbimine, näiteks küüslauk või sibul;
  • kserostoomia või suukuiv;
  • suitsetamine;
  • terviseprobleemid nagu gastroösofageaalne refluks või diabeet.

kodused abinõud halva hingeõhu vastu võitlemiseks

Seal on mitmeid koduseid abinõusid, mis aitavad halva hingeõhku võidelda. Mõned neist hõlmavad:

1. Hea suuhügieen

Üks halva hingeõhu peamisi põhjuseid on halb suuhügieen. Hammaste harjamine vähemalt kaks korda päevas, iga päev rihma kasutamine ja keele puhastamine on olulised sammud, et hoida suu puhtana ja ebameeldivate lõhnadeta.

2. Looduslik suukaudne loputus

Sooja vee ja soolaga valmistatud looduslik suukaudne loputus võib aidata kõrvaldada halba hingetõmbe põhjustavaid baktereid. Segage lihtsalt teelusikatäis soola klaasi sooja veega ja tehke suuvesi umbes 30 sekundit.

3. Piparmünt tee

Mint Tea’il on antiseptilised omadused, mis võivad aidata halva hingeõhku võidelda. Valmistage hinge värskendamiseks pärast sööki tass piparmündi teed ja jooki.

4. Närida petersell või nelk

petersell ja nelk on teada, et aitavad halba hingeõhku neutraliseerida. Mõne peterselli lehtede närimine või pärast sööki võib aidata teie hinge värskendada.

5. Joo vett

Vesi on hädavajalik, et hoida suu hüdraatunud ja võidelda halva hingetõmbega, mis on põhjustatud suust. Joo vähemalt 8 klaasi vett päevas, et püsida hüdreeritud ja vältida halba hingeõhku.

Professionaali otsimisel

Kuigi need kodused abinõud võivad aidata halva hingeõhku võidelda, on oluline meeles pidada, et need ei asenda hambaarsti külastust. Kui halb hingeõhk püsib ka pärast nende meetmete vastuvõtmist, on üksikasjalikumaks hindamiseks soovitatav otsida suuõõne tervishoiutöötaja.

Loodame, et need näpunäited ja kodused abinõud võivad aidata teil halva hingeõhk või tõhusalt võidelda. Pidage alati meeles suuhügieeni olulisust ja hoidke värsket ja tervislikku hingetõmbe tagamiseks korralikku hooldusrutiini.

Scroll to Top