Kuidas endoskoopiat tehakse

Kuidas endoskoopiat tehakse?

endoskoopia on meditsiiniline protseduur, mis võimaldab visualiseerida inimkeha elundite ja õõnsuste sisemust. Seda tehakse instrumendi nimega Endoskoop, mis on paindlik toru, mille tipus on kaamera.

Mis on endoskoop?

Endoskoop on meditsiiniline seade, mille otsa külge kinnitatakse kaamera. Seda saab tutvustada looduslike kehaaukude, näiteks suu, päraku või ureetra või naha väikeste sisselõigete kaudu.

Kuidas protseduuri tehakse?

Enne endoskoopia alustamist saab patsient sedatsiooni, et muuta see protseduuri ajal mugavamaks. Seejärel tutvustab arst endoskoobi soovitud kohta, näiteks söögitoru, mao või soolestikku.

Endoskoopia ajal saab arst vaadata monitoril endoskoobi kaamera abil jäädvustatud pilte. See võimaldab tal tuvastada võimalikke muudatusi või haigusi kõnealuses elundis.

Lisaks visualiseerimisele on endoskoopil ka kanalid, mis võimaldavad terapeutilisi protseduure, näiteks polüübi eemaldamine või biopsiad.

Millised on endoskoopia riskid?

Endoskoopiat peetakse ohutuks protseduuriks, kuid nagu iga meditsiiniline sekkumine, on ka sellega seotud riskid. Peamised riskid hõlmavad elundi puurimist, verejooksu ja sedatsioonile vastavaid reaktsioone.

 • Organi puurimine: harvadel juhtudel võib endoskoop puurida organi, milles protseduur tehakse. See võib põhjustada tõsiseid komplikatsioone ja vajada parandamist.
 • Verejooks: endoskoobiga manipuleerimine võib põhjustada väikest verejooksu, eriti kui tehakse terapeutilisi protseduure. Enamikul juhtudel on verejooks kerge ja omaette.
 • Sedatsiooni kõrvaltoimed: mõnel inimesel võivad olla endoskoopia ajal kasutatud sedatsiooni suhtes allergilised reaktsioonid. Oluline on teavitada arsti allergiat või meditsiini tundlikkust.
 • riskid
  kirjeldus


  elundi puurimine Tõsiste komplikatsioonide ja operatsiooni vajaduse oht

  veritsemine võib tekkida protseduuri ajal, kuid see on tavaliselt kerge ja teie enda jaoks

  sedatsioonile kahjulikud reaktsioonid Mõnel inimesel võib olla allergia või tundlikkus sedatsioonis kasutatavate ravimite suhtes


  Scroll to Top