Kuidas eesnäärmeoperatsiooni tehakse

Kuidas tehakse eesnäärmeoperatsiooni

eesnäärmeoperatsioon, tuntud ka kui eesnäärmektoomia, on kirurgiline protseduur, mida viiakse läbi eesnäärmehaiguste, näiteks eesnäärmevähi raviks. Selles ajaveebis uurime erinevaid eesnäärmeoperatsioonide ja nende teostamise meetodeid.

eesnäärmekirurgia meetodid

Eesnäärmeoperatsioonil on erinevad meetodid, kõige tavalisem on:

 • radikaalne prostatektoomia
 • laparoskoopiline prostatektoomia
 • robotne prostatektoomia
 • radikaalne prostatektoomia

  Radikaalne prostatektoomia on eesnäärmeoperatsiooni kõige traditsioonilisem meetod. Selle protseduuri käigus eemaldab kirurg kogu eesnäärme ja ümbritsevad kuded, sealhulgas vajadusel läheduses asuvad lümfisõlmed. Sisselõike valmistatakse kõhupiirkonnas või päraku ja munandi vahel.

  Seda tüüpi operatsiooni saab teha mõlemas avatud, suurema sisselõikega, minimaalselt invasiivselt, kasutades laparoskoopilisi või robotitehnikaid.

  Esiletõstetud lõiku: radikaalset prostatektoomiat peetakse lokaliseeritud eesnäärmevähi ravis kuldstandardiks.

  laparoskoopiline prostatektoomia

  Laparoskoopiline prostatektoomia on eesnäärmeoperatsiooni minimaalselt invasiivne meetod. Selle protseduuri käigus teostab kirurg kõhupiirkonnas väikeseid sisselõikeid ning lisab nende kaudu kaamera ja kirurgilised instrumendid. Eesnäärme eemaldatakse nende instrumentide abil.

  See meetod pakub kiiremat taastumist ja vähem operatsioonijärgset valu võrreldes avatud radikaalse prostatektoomiaga.

  robotne prostatektoomia

  robotite prostatektoomia on laparoskoopilise prostatektoomia variatsioon, milles kirurg kasutab operatsiooni tegemiseks robotsüsteemi. Robotsüsteem pakub liikumise suuremat täpsust ja kontrolli, võimaldades täpsemat operatsiooni.

  See meetod pakub ka kiiremat taastumist ja vähem operatsioonijärgset valu võrreldes avatud radikaalse prostatektoomiaga.

  kirurgilise taastamise

  Pärast eesnäärmeoperatsiooni taastumine võib varieeruda vastavalt kasutatud meetodile ja iga patsiendi individuaalsetele omadustele. Siiski on see üldiselt soovitatav:

  • korralik puhkus
  • Arsti poolt välja kirjutatud ravimite kasutamine
  • Meditsiinilise nõuande kohaselt on kerge füüsiline koormus
  • Järgige tervislikku ja tasakaalustatud dieeti

  Nõuetekohase taastumise tagamiseks on oluline järgida kõiki meditsiinilisi juhiseid ja osaleda

  lõplikud kaalutlused

  Eesnäärmeoperatsioon on oluline protseduur eesnäärmehaiguste nagu eesnäärmevähk. Operatsioonimeetodid võivad erineda, kuid kõigi eesmärk on kahjustatud eesnäärme tagamine ja patsiendi tervis tagada.

  Eesnäärmeoperatsiooni vajaduse ja parima meetodi hindamiseks on oluline konsulteerida eriarstiga.

  Loodame, et see ajaveeb on selgitanud teie küsimusi eesnäärmeoperatsioonide tegemise kohta. Kui teil on rohkem küsimusi, ärge kartke otsida kvalifitseeritud tervishoiutöötajat.

  Scroll to Top