Kuidas diu saada

Kuidas IUD saada: kõik, mida peate teadma

Kui kaalute IUD eemaldamist või olete juba otsustanud, et on aeg see välja võtta, on oluline protsessist aru saada ja korralikult ette valmistada. Selles artiklis käsitleme kogu olulist teavet selle kohta, kuidas saada IUD, alates protseduurist endast kuni remontseeriva hoolduseni.

mis on IUD?

iUD ehk emakasisene seade on pikaajaline rasestumisvastane meetod, mis sisestatakse raseduse vältimiseks emakasse. IUD on kahte peamist tüüpi: vask ja hormonaalsed. Vask IUD on valmistatud vasktraadiga plastikust, hormonaalne IUD vabastab raseduse vältimiseks progesterooni.

Millal IUD eemaldada?

IUD eemaldamise otsus võib põhineda erinevatel põhjustel, näiteks soov rasedaks saada, soovimatud kõrvaltoimed või lihtsalt seetõttu, et soovitatav kasutusperiood on lõppenud. Enne otsuse tegemist on oluline oma võimalusi oma arstiga arutada.

Kuidas on IUD eemaldamine?

IUD eemaldamine on lihtne protseduur, mida saab tavaliselt teha arsti kabinetis. Arst sisestab emakakaela vaatamiseks vagiinasse ja tõmbab IUD -i ahelad pintsetiga õrnalt. Võite protsessi ajal tunda kerget ebamugavust või koolikut, kuid valu on tavaliselt talutav.

Mõnel juhul, kui IUD on halvasti paigutatud või kui juhtmed pole nähtavad, võib vaja minna ultraheli või invasiivsemat protseduuri IUD eemaldamiseks.

post-remo hooldus

Pärast IUD eemaldamist on oluline järgida arsti juhiseid, et tagada nõuetekohane taastumine. Järgmistel päevadel võite proovida mõnda kerget verejooksu või krampe, kuid seda peetakse normaalseks. Kui teil on ebaharilikke või murettekitavaid sümptomeid, võtke oma arstiga ühendust.

Lisaks, kui te ei soovi kohe pärast IUD eemaldamist rasestuda, on oluline arutada muid arstiga rasestumisvastaseid võimalusi.

Järeldus

IUD eemaldamine on lihtne ja ohutu protseduur, kuid oluline on järgida arsti juhiseid ja olla teadlik võimalikest kõrvaltoimetest. Kui kaalute IUD eemaldamist, tehke arstiga kohtumine, et arutada oma võimalusi ja teha teadlik otsus.

Loodame, et see artikkel vastas teie küsimustele, kuidas IUD saada. Kui teil on rohkem küsimusi, ärge kartke otsida lisateavet kvalifitseeritud tervishoiutöötajatega.

Scroll to Top