Kuidas Cytoteciga katkestada

kuidas Cytotec

abil katkestada

Abort on delikaatne ja vastuoluline teema ning igal inimesel on õigus teha oma otsuseid oma keha ja tervise kohta. Räägime selles artiklis Cytoteci ravimi kasutamisest soovimatu raseduse katkestamiseks.

Mis on tsütotec?

Cytotec on ravimi kaubanimi, mida nimetatakse misoprostooliks. Algselt töötati see välja maohaavandite raviks, kuid seda kasutatakse laialdaselt ka abordi esilekutsumiseks riikides, kus protseduur on ebaseaduslik või piiratud.

Kuidas Cytotec töötab?

Misoprostool toimib emaka kontraktsioonide stimuleerimisega ja emakakaela laiendamisega, mis võib põhjustada loote väljasaatmist. Oluline on rõhutada, et Cytoteci kasutamine abordi jaoks tuleks teha meditsiiniliste nõuannete ning korraliku ohutuse ja hügieenitingimuste korral.

Oluline on märkida, et Cytoteci abordi kasutamine tuleks teha meditsiiniliste nõuannete ning nõuetekohase ohutuse ja hügieenitingimuste korral.

Enne jätkamist on oluline mõista, et Cytoteci abordil võib olla risk naiste tervisele, näiteks verejooks, infektsioonid ja tõsised tüsistused. Seetõttu on oluline otsida meditsiinilist jälgimist ja viia läbi protseduur turvalises keskkonnas.

Lisaks on oluline rõhutada, et abort on paljudes riikides ebaseaduslik ja see võib põhjustada menetlust teostavatele või hõlbustavatele isikutele õiguslikke tagajärgi.

 • Konsulteerige arstiga: Enne mis tahes otsuse tegemist on oluline pöörduda arsti poole. Tervishoiutöötaja saab teie olukorda hinnata ja anda täpset teavet tsütoteci kasutamise riskide ja eeliste kohta.
 • Uurige kohalike õigusaktide kohta: kontrollige oma riigi abordi käsitlevaid seadusi. Mõnes kohas on menetlus legaliseeritud ja ohutu, teistes aga kriminaliseeritakse.
 • Kaaluge muid võimalusi: abordil on alternatiive, näiteks organisatsioonide lapsendamine ja toetus, mis aitavad naisi soovimatutes rasedusolukordades.
 • Valmistuge võimalike kõrvaltoimete jaoks: tsütoteci kasutamine võib põhjustada krampe, verejooksu ja muid sümptomeid. Olge valmis nende mõjudega toime tulema ja omama abordijärgset hooldusplaan.

 • Kas ma saan osta tsütotec ilma retseptita?
  Millised on Cytoteciga abordi riskid?
  Millised on abordi alternatiivid?


  Ilma retseptita ei ole soovitatav osta ravimeid. Cytoteci ebapiisav kasutamine võib olla tervisele ohtlik. Cytoteci abordil võib olla selliseid riske nagu verejooks, infektsioonid ja rasked komplikatsioonid. Ravim on oluline pöörduda arstiabi. Abordile on olemas alternatiivid, näiteks organisatsioonide lapsendamine ja toetus, mis aitavad naisi soovimatutes rasedusolukordades.


  Lisateavet tsütoteci kohta

  VIITED:

 • Maailma Terviseorganisatsioon (WHO)
 • Tervishoiuministeerium
 • Brasiilia sünnitusabi ja õdede assotsiatsioon (Abenfo)