Kuidas avada sädelev

Kuidas avada vahuveini: täielik juhend

Kui plaanite spetsiaalset pidu või soovite lihtsalt nautida sädelevat klaasi, on hädavajalik teada, kuidas pudelit korralikult avada. Selles juhendis õpetame teile samm -sammult, kuidas avada sädelev ohutul ja elegantsel viisil.

1. samm: valige korralik vahuvein

Enne alustamist valige kindlasti kvaliteetne vahuvein. Seal on erinevaid tüüpe, näiteks šampanja, Prosecco ja Cava, millel kõigil on oma ainulaadsed omadused. Valige see, mis teile meeldib ja sobib teie eelarvega.

2. samm: jahutage vahuveini

Enne selle avamist on oluline vahuveini jahutada. Pange pudel mõneks tunniks külmkappi või kui teil on kiire, pange see umbes 30 minutit vee ja jääga ämbrisse.

3. samm: valmistuge avamiseks

Nüüd, kui vahuvein on külm, on aeg pudeli avamiseks valmistada. Veenduge, et pudeli hoidmiseks ja kätest libisemise vältimiseks oleks teil paberrätik või nõude rätik.

4. samm: eemaldage kapsel

Eemaldage hoolikalt pudeli ülaosa ümbritsev kapsel. Enamikul sädelevatel pudelitel on metallriba, mida saab hõlpsasti eemaldada, keerates seda vastupäeva.

5. samm: mõista puuri

Nüüd korraldage kork oma kohal hoidva puuri. Pöörake seda vastupäeva, kuid ärge eemaldage seda veel täielikult.

6. samm: hoidke pudelit õigesti

Hoidke pudelit ühe käega, hoides seda aluse ääres ja teisega hoidke korki ja puuri kindlalt. Veenduge, et pudel oleks teie ja teiste inimeste juurest eemal.

7. samm: avage vahuvein

Korgi ja puuri kindlalt hoides, pöörake pudelit aeglaselt vastupidises suunas. Gaasirõhk põhjustab korgist aeglaselt lahkuma. Jätkake pudeli keeramist, kuni kork vabastatakse kerge klõpsatusega.

8. samm: serveeri ja nautige

Serveerige seda kohe sobivates kaussides. Kallutage tassi kergelt ja valage sädelev aeglaselt, et see ei saaks ülevoolu. Nautige erilist sündmust iga mulli ja röstsaia!

Nüüd, kui teate, kuidas vahuveini õigesti avada, saate seda värskendavat ja pidulikku jooki igal ajal nautida. Ärge unustage juua mõõdukalt ja nautida iga hetke!

Scroll to Top