Kuidas arvutada toote maksumus

Kuidas arvutada toote maksumus

Toote kulude arvutamine on mis tahes ettevõtte jaoks oluline samm. Müügihinna määramiseks ja ettevõtte kasumlikkuse tagamiseks on hädavajalik teada, kui palju toodetavaid tooteid kulutab. Selles artiklis näitame samm -sammult, kuidas toote kulusid arvutada, võttes arvesse kõiki kaasatud elemente.

1. samm: tooraine

Esimene samm toote maksumuse arvutamisel on kõigi selle tootmisel kasutatud materjalide tuvastamine ja kvantifitseerimine. See hõlmab tooraineid, komponente, pakendeid ja muid vajalikke tooteid toote tootmiseks.

Näide:

Oletame, et toodate t -särke. Sel juhul võivad kasutatavad materjalid sisaldada kangast, joont, nuppe ja silte.

2. samm: leiboristi

Järgmine samm on toote tootmisega seotud tööjõukulude arvutamine. See hõlmab palka, sotsiaalseid tasusid ja töötajate eeliseid, kes töötavad otse toote valmistamisel.

Näide:

T -särkide näites peate arvestama Couturiersi, lõikurite ja muude tootmisega seotud töötajate palgaga.

3. samm: kaudsed kulud

Lisaks materjalidele ja tööjõule on oluline arvestada ka kaudsete kuludega, mida nimetatakse ka püsikuludeks. Need kulud on need, mis pole otseselt seotud tootetootmisega, kuid on vajalikud ettevõtte toimimiseks.

Näide:

Kaudsed kulud võivad hõlmata muu hulgas tootmispinna, elektri, vee, telefoni, Interneti rentimist.

4. samm: kogukulud

Pärast kõigi kaasatud elementide tuvastamist on aeg lisada tooraine, tööjõu ja kaudsete kulude kulud, et saada toote kogumaksumus.

Näide:

Oletame, et tooraine maksumus T-särgi tootmiseks on 10,00 dollarit, tööjõu maksumus on 5,00 dollarit ja kaudsed kulud 3,00 dollarit. Sel juhul oleks toote kogumaksumus 18,00 dollarit.

5. samm: kasumimarginaal

Lõpuks on oluline määratleda toote soovitud kasumimarginaal. See marginaal varieerub vastavalt turule ja ettevõtte strateegiale. Oluline on meeles pidada, et kasumimarginaal peaks olema piisav ettevõtte püsikulude katmiseks ja kasumi teenimiseks.

Näide:

Oletame, et soovite t -särkide jaoks 30% kasumimarginaali. Sel juhul oleks müügihind 23,40 dollarini (18,00 dollarit + 30% kasumimarginaalist).

Toote kulude arvutamine on ettevõtte rahalise tervise tagamiseks hädavajalik. Neid samme on teil kindel alus müügihinna määratlemiseks ja teie ettevõtte kasumlikkuse tagamiseks.

Scroll to Top