Kuidas arvutada pensioni väärtus

Kuidas arvutada pensioni väärtus

Pensionile jäämine on oluline hetk kellegi elus. See on hetk, mil saame pärast aastatepikkust tööd väärilist puhkust nautida. Kuid vaikse pensionile jäämise tagamiseks on oluline teada saada, kuidas saadud väärtust arvutada.

Pensionistüübid

Enne pensioni väärtuse arvutamist on oluline mõista saadaolevat eri tüüpi pensionile jäämist. Peamised on:

  • Vanuse järgi pensionile jäämine
  • Kaastööaja pensionile jäämine
  • puuetega inimeste pensionile jäämine
  • Spetsiaalne pensionile jäämine

Igal pensioniliigil on konkreetsed reeglid saadud summa arvutamiseks. Oluline on teada neid reegleid, et tagada õigesti arvutamine.

Kuidas arvutada pensioni väärtus vanuse järgi

Vanus pensionile jäämine on üks levinumaid tüüpe. Saadud summa arvutamiseks on vaja arvestada kindlustatu panuse aja ja vanusega.

Oma vanuse järgi pensionile jääda, on vaja olla vähemalt 65 -aastane, kui mees või 60 aastat, kui naine. Lisaks on vaja panustada INS -idele vähemalt 15 aastat.

Vanuse pensionile jäämise väärtus arvutatakse kindlustatu keskmise panuse palga põhjal. See arvutus võtab arvesse kõiki sissemakseid alates 1994. aasta juulist.

Kuidas arvutada pensioni väärtus kaastöö aja järgi

Kaastööaja pensionile jäämine on veel üks võimalus neile, kes soovivad pensionile minna. Sel juhul arvutatakse saadud summa kindlustatu panuse aja põhjal.

Omada panuse ajaks pensionile jäämisele, on vaja panustada INS -idesse vähemalt 35 aastat, kui mees või 30, kui naine.

Pensionile jäämise hulk sissemakse aja järgi arvutatakse kindlustatu keskmise sissemaksepalkade põhjal. See arvutus võtab arvesse kõiki sissemakseid alates 1994. aasta juulist.

muud tüüpi pensionilehe

Lisaks pensionile jäämisele vanuse ja panuse aja järgi on ka muud tüüpi pensionile jäämine, näiteks puude pensionile jäämine ja spetsiaalne pensionile jäämine. Igal tüübil on konkreetsed reeglid saadud väärtuse arvutamiseks.

Järeldus

Pensionile jäämise väärtuse arvutamine on vaikse pensioni tagamiseks kriitiline. Oluline on teada igat tüüpi pensioni tüüpi reegleid ja teha arvutus õigesti. Piirkonna eksperdi konsulteerimine võib olla hea võimalus küsimuste esitamiseks ja õigesti arvutamise tagamiseks.

Scroll to Top