Kuidas arvutada komisjon

Kuidas arvutada komisjon

Komisjon on professionaali tehtud müügil põhinev töötasu vorm. See on tavaline sellistes valdkondades nagu müük, kinnisvara ja vahendamine. Komisjoni korrektse arvutamine on oluline tagamaks, et professionaali autasustatakse tema tööga.

samm -sammult komisjoni arvutamiseks

Komisjoni arvutamiseks peate järgima mõnda põhietappi:

 • Määratlege komisjoni protsent: Esiteks peate kindlaks tegema, mida komisjoni protsent müügis tehakse. See protsent võib erineda vastavalt ettevõttele ja tööstusele.
 • Müügi väärtuse saamine: Järgmisena peate saama professionaali tehtud müügi koguväärtuse. Seda väärtust saab müügiaruannete või haldussüsteemide kaudu.
 • Arvutage komisjon: Komisjoni protsendi ja käsiloleva müügi väärtusega korrutage lihtsalt müügi väärtus komisjoni protsendiga. Tulemuseks on saadud komisjoni väärtus.
 • praktiline näide

  Oletame, et müüja on teinud müüki väärtuses 10 000,00 dollarit ja ettevõte asutas 5% -lise müügi vahendustasu. Komisjoni arvutamiseks korrutage müügi väärtus lihtsalt komisjoni protsendiga:

  komisjonitasu = R 10 000,00 dollarit x 5% = R 500,00 dollarit

  Seetõttu on müüjal õigus saada komisjonitasu 500,00 dollarit.

  lõplikud kaalutlused

  Komisjoni korrektne arvutamine on oluline, et tagada kaasatud spetsialistide õiglane töötasu. Lisaks on oluline, et komisjoni reeglid oleksid selged ja läbipaistvad, vältides konflikte ja arusaamatusi.

  Loodame, et see artikkel on olnud teile kasulik, et mõista, kuidas komisjoni arvutada. Kui teil on küsimusi või ettepanekuid, jätke see kommentaaridesse!

  Scroll to Top