Kuidas arvutada IRRF palgaarvestusel

Kuidas arvutada IRRF palgaarvestusel

säilinud tulumaks (IRRF) on austusavaldus, mis keskendub töötajatele makstud sissetulekule. See diskonteeritakse otse palgaarvestusel ja see on tööandja kohustus selle maksu arvutamise ja kogumise eest.

mis on irrf?

IRRF on föderaalne maks, mille eesmärk on koguda raha valitsuse tegevuse rahastamiseks. Ta keskendub töötajatele makstavale sissetulekule, näiteks palkadele, puhkus, kolmeteistkümnes ja muudele hüvitistele.

See maks arvutatakse vastavalt järkjärgulisele tabelile, st mida suurem on palk, seda suurem on maksumäär. Lisaks on olemas mõned mahaarvamised ja erandid, mis võivad vähendada makstud maksusummat.

Kuidas arvutada IRRF palgaarvestusel?

Palgafondil IRRF arvutamiseks peate järgima järgmisi samme:

 • Tuvastage töötaja brutopalk;
 • Kontrollige, kas on olemas kohaldatav mahaarvamine või erand;
 • Vastava kiiruse leidmiseks vaadake IRRF progressiivset tabelit;
 • KOKKU BROTSE PÕLMATUD HIND;
 • Lahutage mahaarvamised ja erandid;
 • Tulemuseks on palgaarvestuse diskonteeritav IRRF väärtus.
 • Oluline on rõhutada, et IRRF -i arvutamine tuleks teha igakuiselt, arvestades töötaja brutopalka ja muud perioodil saadud töötasu.

  Kuidas täita IRRF -i kollektsiooni?

  IRRF -i kogumine on tööandja kohustus, kes peab töötaja palgaarvestuse maksusummat alla andma ja IRS -ile edasi andma. Seda summat tuleks koguda kuu viimaseks tööpäevaks pärast laadimisüritus.

  Lisaks peab tööandja esitama säilinud tulumaksu deklaratsiooni (DIRF), mis on lisakohustus, mis saadetakse IRS -ile iga aasta veebruari viimaseks tööpäevaks. /P>

  Järeldus

  IRRF -i arvutamine palgaarvestuse kohta on tööandja kohustus ja see tuleb teha igakuiselt. Maksu õige arvutamise tagamiseks on oluline järgida õigeid samme ja vältida probleeme IRS -iga.

  Kui teil on küsimusi IRRF -i arvutamise või mõne muu palgaarvestusega seotud küsimuste arvutamise kohta, on soovitatav taotleda juhendamist raamatupidamisprofessionaalilt või tutvuda praeguste õigusaktidega.

  Scroll to Top