Kuidas arvutada GPA

Kuidas arvutada GPA

GPA (hindepunkti keskmine) on meede paljudes haridussüsteemides õpilaste akadeemiliste tulemuste hindamiseks. See on igas distsipliinis saadud märkmete kaalutud keskmine, mis varieerub vahemikus 0 kuni 4 või vahemikus 0 kuni 5, sõltuvalt kasutatud klassifitseerimissüsteemist.

samm -sammult GPA

arvutamiseks

GPA arvutamine võib tunduda keeruline, kuid see on tegelikult väga lihtne protsess. GPA arvutamiseks järgige allolevaid samme:

 • Hankige oma märkmed : kirjutage igasse distsipliinile saadud märkmed üles. Veenduge, et märkused skaalal ühilduvad GPA klassifitseerimissüsteemiga.
 • Määrake väärtused märkustele : iga märkus tuleb teisendada numbriliseks väärtuseks, mis vastab GPA skaalale. Näiteks võib klassifitseerimissüsteemis vahemikus 0 kuni 4 olla A -klassi A väärt 4 punkti, A -klass võib olla väärt 3 punkti jne.
 • Arvutage kaalutud keskmine : korrutage iga noodi numbriline väärtus distsipliini krediidi kogusega. Lisage kõik saadud tulemused.
 • Jagage kogukrediidi summa : jagage eelmises etapis saadud summa kogukrediidi järgi. Tulemuseks on teie GPA.
 • GPA arvutuse näide

  Oletame, et olete osalenud kolmel erialal, millest igaühel on teatud arv ainepunkte, ja hankinud järgmised märkused:


  distsipliin
  krediidid
  märkus


  matemaatika 4 a

  inglise 3 b

  ajalugu 3 c


  GPA arvutamiseks määrame märkustele väärtused vastavalt GPA klassifitseerimissüsteemi skaalale. Oletame, et skaala on 0 kuni 4, a = 4, b = 3, c = 2, d = 1 ja f = 0. Sel juhul oleks meil:


  distsipliin
  krediidid
  märkus
  numbriline väärtus


  matemaatika 4 a 4

  inglise 3 b 3

  ajalugu 3 c 2


  Nüüd korrutame iga märkuse numbrilise väärtuse distsipliini krediidi kogusega ja lisame tulemused:

  (4 * 4) + (3 * 3) + (2 * 3) = 16 + 9 + 6 = 31

  Lõpuks jagasime kogutud krediidi kogusumma:

  31/(4 + 3 + 3) = 31/1 10 = 3,1

  Seetõttu on selle näite arvutatud GPA 3,1.

  lõplikud kaalutlused

  GPA arvutamine võib erineda vastavalt igas haridusasutuses kasutatud klassifikatsioonisüsteemi järgi. Oluline on nõu oma asutuse konkreetsete juhistega, et tagada oma GPA õigesti arvutamine.

  Pidage meeles, et GPA on vaid teie akadeemilise tulemuse mõõt ja seda ei tohiks pidada ainsa edu näitajaks. Seda saab kasutada valikuprotsessides, stipendiumide ja muudes olukordades, kus on vaja teie ärakirja hinnata.

  Loodan, et see ajaveeb oli teile kasulik, et mõista, kuidas GPA arvutada. Kui teil on küsimusi, jätke see kommentaaridesse!

  Scroll to Top