Kuidas arvutada GEB

Kuidas arvutada geb

GEB ehk põhiline energiakulu on energia hulk, mida meie keha peab täitma selliseid põhifunktsioone nagu hingamine, kehatemperatuuri säilitamine ja metaboolsete protsesside läbiviimine. Arvutage GEB on oluline teada, kui palju kaloreid meie keha iga päev vajab.

Miks arvutada geb?

Arvutamine GEB on kriitiline neile, kes soovivad tervislikult kaotada, teenida või säilitada kaalu. Meie keha vajalike kalorite koguse tundmine aitab meil oma dieeti kohandada ja tagada, et tarbime sobivaid toitaineid.

Kuidas arvutada geb?

GEB arvutamiseks on erinevad valemid, kuid üks enim kasutatud on Harris-Benedicti valem. See valem võtab arvesse inimese sugu, vanust, kaalu ja kõrgust.

GEB arvutamise valem meestel on:

geb = 66 + (13,75 x kaal kg -s) + (5 x kõrgus cm) – (6,75 x vanus aastas)

Naiste geB arvutamise valem on:

geb = 655 + (9,56 x kaal kg -s) + (1,85 x kõrgus cm) – (4,68 x vanus aastatel)

Pärast GEB arvutamist on oluline meeles pidada, et see väärtus tähistab ainult seda kaloreid, mida meie keha vajab puhkamiseks. Kogu energiakulu arvutamiseks on vaja arvestada iga inimese kehalise aktiivsuse tasemega.

Kuidas kasutada GEB -d kaalu kaotamiseks või kaalu saamiseks?

Kaalu kaotamiseks on vaja luua kalorite defitsiit, see tähendab vähem kaloreid kui GEB. Selleks on oluline nõuda toitumisspetsialisti, et saada nõuetekohaseid juhiseid ja tagada kaalulanguse tervislik.

Kaalu saamiseks on vaja luua kalorite ülejääk, see tähendab rohkem kaloreid kui Geb. Samuti on oluline konsulteerida toitumisspetsialistiga, et saada asjakohaseid juhiseid ja tagada kaalutõusu tervislik.

Järeldus

GEB arvutamine on kriitiline neile, kes soovivad omada tasakaalustatud dieeti ja saavutada oma kehakaalu eesmärgid tervislikul viisil. Toitumisspetsialisti konsulteerimine on oluline isikupärastatud juhiste saamiseks ja tagamaks, et dieet sobib individuaalsete vajaduste jaoks.

Scroll to Top